Військовий Юрій Касьянов прогнозує зростання конфліктів за участю ТЦК через мобілізаційний процес в Україні за радянським зразком. Він виділяє дві основні причини цього: несправедлива, непрозора, репресивна мобілізаційна система та застарілий механізм мобілізації, успадкований від Радянського Союзу, який змінився лише поверхово, повідомляє "comments.ua".

Касьянов задається питанням, чому ТЦК перебувають під командуванням Сухопутних військ, коли вони забезпечують кадрами всі силові структури України. Він підкреслює недосконалість мобілізації та суворі накази командування, які необхідно виконувати без тлумачення. Наприклад, якщо буде наказ про мобілізацію 100 осіб на день, співробітники ТЦК виконають цю норму без урахування індивідуальних обставин і здорового глузду.

Він пропонує передати ТЦК під контроль Міноборони, укомплектувавши його військовослужбовцями, звільненими з армії за пораненнями, які краще розуміються на війні. Касьянов акцентував увагу на відсутність суттєвої реформи законів про мобілізацію, заявляючи, що вони, по суті, залишаються такими ж, як і закони радянської доби, увічнюючи репресивну мобілізаційну практику.

Військовий зазначає, що нинішній системі не вистачає справедливості: спійманих відправляють на війну, а ті, хто має зв'язки, можуть уникнути призову до армії. Він зазначає, що лазівки у законодавстві захищають наближених до держапарату та багатих людей. Це призвело до мобілізації, орієнтованої на основних працівників, таких як пожежники, медики та транспортники. Введення «економічної резервації», яка дозволяє підприємствам законно викуповувати пільги для своїх співробітників, може призвести до соціальних заворушень.

TЦK
TЦK

"Справедливості немає - кого спіймали, той і піде воювати, а хто зможе відмазатися, той благополучно переживе війну. Тисячі лазівок у законодавстві надійно захищають близьких до державного апарату людей, жирний прошарок найбагатших і бандитів, які все куплять і з усіма домовляться. Брак бійців вирішують за рахунок пожежників, медиків, зброярів, перевізників. Зараз ще додасться «економічне бронювання» - легальний відкуп великого бізнесу за гроші - і соціальний вибух буде неминучий", - каже він.

Касьянов пропонує більш прозору і справедливу систему, подібну до лотереї, яка використовується в США, де публічне жеребкування визначає, хто буде призваний на військову службу. Він стверджує, що цей підхід добре працює у демократичному суспільстві, де поважаються права особистості. Однак він вважає, що Україна все ще не може розірвати зі своїм радянським минулим, що призводить до вуличних конфліктів із співробітниками ТЦК.

Нагадаємо, нова жорстка мобілізація: скільки призвали за останній місяць – у вас очі на лоба полізуть

Раніше «Українці» писали, Володимир Дантес потрапив до ТЦК: що на нього тепер чекає – це вам не Потап чи Винник

Як повідомляли «Українці», "Запакують" у намиста навіть якщо оновили дані: коли українців доставляють до ТЦК прямо з вулиці