23 червня, у неділю, українці відзначатимуть Трійцю, яка настає на 50 день після Великодня.

Звісно ж, перед цим днем ​​настає Троїцька батьківська субота – 22 червня, сьогодні. Цього дня важливо помолитися за душі померлих батьків, дітей, родичів та друзів, бажаючи їм щастя у потойбічному світі.

Трійця, зображення з вільних джерел
Трійця, зображення з вільних джерел

На Троїцьку батьківську суботу існує безліч молитов, включаючи молитви за душі батьків, дітей, родичів та друзів. Віруючі вірять, що молитви, сказані в цей день, мають особливу силу. У своїх зверненнях вони прославляють Господа і просили милості та радості для померлих у Царстві Небесному, а також втіху для скорботних.

Що потрібно зробити у Троїцьку батьківську суботу

У день 22 червня рекомендується відвідати храм для участі в урочистому богослужінні та прочитанні молитов за покійних із запаленою свічкою. Те саме слід зробити і на цвинтарі, біля могили близьких.

Крім того, на цвинтарі варто взяти з собою квіти та прикрасити надгробну пам'ятку гілками берези, що символізують свято Трійці. Ці дії допоможуть душам померлих знайти спокій у потойбічному світі.

Церква, свічки, зображення з вільних джерел
Церква, свічки, зображення з вільних джерел

Що не можна робити у Троїцьку батьківську суботу

При відвідуванні цвинтаря і виголошенні молитов за померлих важливо уникати згадування їхніх негативних вчинків, щоб не заподіяти страждання їхнім душам.

Не слід використовувати нецензурні вирази біля могили, вживати алкоголь або курити, тому що такі дії вважаються гріховними і можуть зашкодити душі, що заспокоїлася.

Пам'ятайте, що ваша поведінка в цей день і ваші вчинки можуть впливати на стан душі ваших близьких, тому важливо виявляти повагу та благочестя.

Нагадаємо про вступ до ВНЗ у 2024: скільки балів абітурієнтам буде потрібно для бюджету.

Раніше ми повідомляли, що мобілізація тих, хто молодший за 25 років: нардеп розповів у якому разі у ЗСУ йдуть ті, кому 21.