Дивний дитячий скелет, знайдений мисливцем за скарбами в пустелі в Чилі, був ідентифікований вченими після більш ніж десятирічних припущень про його походження, при цьому деякі вважали, що це інопланетянин.

Відповідну публікацію розмістили на порталі «Daily Star»

Вчені розкрили таємницю дивного скелета, виявленого в Південній Америці - і це не позаземна істота.

15-сантиметровий муміфікований скелет був виявлений в пустелі Атакама в Чилі ще в 2003 році після того, як його знайшов мисливець за скарбами Оскар Муньо.

Це відкриття збивало вчених з пантелику більше десяти років через його конічної голови і 10 ребер, як у більшості людей їх 12.

Скелет
Скелет

Останки зберігалися в шкіряному мішечку і загорнуті в білу тканину, перев'язану стрічкою, поруч з покинутою церквою недалеко від Ла-норії.

Вважалося, що скелет, який тепер називають Ата, міг бути плодом, але ця теорія була спростована разом з вірою в те, що це був інопланетянин.

Теорії про інопланетян були підживлені після того, як в 2013 році Ата знявся в документальному фільмі про НЛО.

Вчені зі Стенфордського університету в Сан-Франциско і Каліфорнійського університету виявили, що скелет - це немовля, яке померло близько 40 років тому.

Причина його незвичайного виду полягає в наявності декількох генетичних умов, які, на їхню думку, сприяли незвичайній структурі кісток.

Скелет
Скелет

Дослідження показали ряд мутацій у семи генах, які окремо або в комбінації сприяють різним деформаціям кісток, вадам розвитку обличчя або скелетної дисплазії, яка більш відома як карликовість.

Вчені вважають, що дитина померла відразу після народження або навіть народилася передчасно.

Дослідження Ata було опубліковано в звіті Genome Research, в якому були виявлені мутації, пов'язані з дисплазією, аномальним зростанням, який іноді може бути злоякісним.

Скелет
Скелет

Виступаючи раніше перед Futurity, Атул Бьютт, директор Інституту обчислювальних наук про здоров'я Каліфорнійського університету, сказав: "Для мене насправді з цього дослідження прийшла ідея, що ми не повинні припиняти дослідження, коли виявляємо один ген, який може пояснити симптом. Багато чого може піти не так, і варто отримати повне пояснення, особливо в міру того, як ми все ближче і ближче підходимо до генної терапії".