Повномашстабна війна в Україні подарувала нашій країні безліч союзників, які допомагають боротися з російською агресією.

Один із них – Канада та її премьер-міністр Джастін Трюдо, які бував в Україні після 24 лютого 2022 року і не раз спілкувався з Володимиром Зеленським.

Джастін Трюдо та Володимир Зеленський у Києві, фото: пресслужба Офісу Президента
Джастін Трюдо та Володимир Зеленський у Києві, фото: пресслужба Офісу Президента

Наразі, коли Президент України розповів, що нам буде несолодко без допомоги Заходу, з Канади прийшли тривожні новини.

Канадський прем'єр-міністр Джастін Трюдо розкритикував Консервативну партію після того, як вона одноголосно проголосувала проти продовження Угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною.

"Я навіть хвалився... що в Канаді немає політичної дискусії – усі партії у Канаді підтримують Україну. Тому особливо тривожно бачити, що навіть незважаючи на те, що ми спостерігаємо зростання правої риторики в США, коли консерватори MAGA (гасло Трампа), по всій Європі, у певних колах правих політиків і партій починають відмовлятися від підтримки України. Починаємо повторювати російську дезінформацію та пропаганду... Це змусило канадських консерваторів, які раніше були одними з найсильніших захисників України повернутися спиною до неї у скрутну хвилину.

Дональд Трамп і Меланія Трамп
Дональд Трамп і Меланія Трамп

Однак,прем'єр-міністр Канади пообіцяв, що його країна продовжить надавати Україні підтримку так довго, скільки це буде необхідно і саме тим, чого потребуватиме воююча країна.

"Між 1932 та 1933 роками радянський режим Йосипа Сталіна засудив український народ до смерті від голоду. За цей короткий проміжок часу мільйони українців загинули і геноцид врізався в колективну пам'ять українців. Сьогодні, коли Росія веде свою жахливу війну, Голодомор нагадує, що українці зазнавали болю раніше, - заявив прем'єр Канади.

Він додав, що українці не відступають перед тим, хто намагається стерти їхню культуру та ідентичність, а битва України з російською агресією – це також і битва Канади.

Нагадаємо, що росія була готова закінчити війну навесні 2022 року, Арахамія розповів про переговори:" ;Приїхав Джонсон і сказав, що воюватиме".

Раніше ми повідомляли, що у Володимира Зеленського з'явився новий друг у боротьбі з путіним: Аргентина хоче стати штаб-квартирою.