Відповідальність за конституційну кризу в Україні, грубе порушення основоположних прав і свобод демократичного суспільства, повне нехтування прав людини, Злочини проти свободи слова і свободи особистості лежить в першу чергу на президенті Володимирі Зеленському. Про це йдеться на сайті партії "опозиційна платформа - за життя".

У політсилі впевнені, що глава держави настільки переконаний у власній непогрішності, що відкрито робить заяви, що викривають «антиконституційний і злочинний характер його влади».

"Так персональні санкції проти керівництва партії" опозиційна платформа - за життя» і членів їх сімей затверджені РНБО і введені в дію указом Президента в порушення статей 34, 62 Конституції України, якими кожному гарантовано вільне вираження своїх поглядів і переконань і також заборонено обмеження прав і свобод громадян, поки їх вина не доведена в суді», – зазначили в ОПЗЖ.

Також в опозиційній партії нагадали про блокування роботи телеканалів» 112 Україна", NewsOne і ZIK, назвавши це безпрецедентним нападом на свободу слова, яке порушує статтю 15 Конституції України Про заборону цензури.

"Внаслідок закриття трьох телеканалів без роботи залишилися 1,5 тис.їх співробітників, включаючи журналістів. Ще один телеканал - "Перший Незалежний» – був відключений від мовлення під тиском влади вже через годину після початку ефіру на вимогу СБУ", - йдеться в заяві партії.

"Опозиційна платформа - за життя» підкреслює, що Президент Зеленський використовує Раду національної безпеки і оборони України для розправи з політичними опонентами і наділив його невластивими функціями, чим грубо порушується стаття 107 Конституції України.

"В інтерв'ю глава держави прямо називає РНБО своїм "швидким інструментом і зброєю". Тобто замість проходження законним процедурам і правовим рішенням влади шляхом ручного управління і за допомогою репресивної машини, якою стала РНБО, розправляються з усіма, хто становить загрозу чинному режиму, – заявили в ОПЗЖ. - Також Зеленський в інтерв'ю відкрито визнає, що" веде боротьбу з Конституційним Судом", а підписавши незаконне рішення РНБО, він і зовсім"заблокував дії Конституційного Суду". Тобто, порушуючи закон, знищуючи конституційний порядок в країні, глава держави ще й бравує цим перед громадянами.

Крім того, в партії «опозиційна платформа – за життя» впевнені, що закон про «так званий ринок землі» – антиконституційний і був прийнятий Верховною Радою України під тиском глави держави. Зокрема цей закон порушує 3 статтю Конституції України в якій йдеться про те, що»земля, її надра, природні ресурси є об'єктами права власності Українського народу".

Крім того, в політсилі звернули увагу на те, що в Україні стає буденністю утиск прав російськомовних громадян, що йде врозріз зі статтею 10 Конституції України, також повсюдно порушуються права українців на працю, на медичну допомогу, на освіту, зневажається норма про рівність всіх громадян перед законом.

На думку представників ОПЗЖ український уряд зраджує інтереси свого народу і порушує статті 1 і 5 Конституції України, передаючи фактичне управління країною фінансовим кредиторам і західними політиками.

"ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ" опозиційна платформа - за життя " була і залишається основним опонентом нинішньої влади. І ми зробимо все можливе, щоб поняття "законність", "право" і "конституційні гарантії" не стали порожнім звуком, щоб країна остаточно не втратила суверенітет і незалежність, що лежать в основі Конституції України і визначають основні принципи державності нашої країни", – резюмували в ОПЗЖ.

Нагадаємо, голова політради партії " опозиційна платформа - за життя», народний депутат України Віктор Медведчук заявив, що Президент і його команда замість вирішення важливих для країни питань займаються легалізацією правового свавілля.

"Замість цього впроваджено і діє механізм позасудової розправи, незаконно приймається закон про санкції щодо громадян України, щодо українських юридичних осіб.тобто повне свавілля в даній ситуації продовжує мати місце, і це свавілля на сьогоднішній день легалізується заявами і діями Президента і його команди», – підкреслив лідер ОПЗЖ.