Україна вже 10 років бореться із росією за свою територіальну цілісність, 2 з яких у форматі повномашстабної війни.

Звичайно, хоча весь світ бачить жахи "російського світу", але не кожен західний громадянин і навіть політик не усвідомлює того, що ця війна може прийти і до них. Про це вирішив нагадати Президент Польщі.

Анджей Дуда та Володимир Зеленський
Анджей Дуда та Володимир Зеленський

Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що Росія незабаром може набути військового потенціалу, щоб напасти на Північноатлантичний альянс.

"Росія може незабаром мати такий військовий потенціал, що зможе напасти на НАТО вже в 2026-27 роках" , - заявив Дуда з посиланням на звіт німецьких експертів.

Польський лідер у такий спосіб аргументував, чому країнам НАТО необхідно збільшити витрати на оборону.

На його думку, державам-членам НАТО необхідно збільшити поріг видатків на оборону з 2% до 3% ВВП.

"На мій погляд, це питання здорового глузду. З'являються нові доповіді, і я нещодавно бачив доповідь німецьких експертів, згідно з якою, можливо, вже на рубежі 2026 і 2027 років Путін, перевівши свою економіку на військові рейки, матиме такий військовий потенціал ( …), що зможе напасти на НАТО» , – аргументував Дуда.

Військові НАТО, фото з вільних джерел
Військові НАТО, фото з вільних джерел

За словами президента Польщі, є ще 2-3 роки, коли потрібно готуватися до можливого вторгнення, щоб його не сталося: накопичувати боєприпаси, озброєти і підвищувати потенціал безпеки Європи.

"Цю російську агресію потрібно зупинити за будь-яку ціну. Якщо її не зупинити, то вона пошириться на інші території, і тоді я боюся, що американських грошей не вистачить, щоб зупинити Росію, доведеться втрутитися солдатам США, а цього ніхто не хоче" , - зазначив він. голова Польщі.

Нагадаємо, що на одну лазівку поменшає: новий закон про мобілізацію "відріже" шлях відступу ухилистам.