Цькування бронзової медалістки Олімпіади в Токіо, української легкоатлетки Ярослави Магучіх, в тому числі і з боку чиновників від Міністерства оборони України, свідчить про те, що ксенофобія, русофобія і крайня політизація всіх напрямків суспільного життя України є головною лінією державної політики. Про це йдеться в заява на офіційному сайті партії "Опозиційна платформа - За життя".

У політсилі підкреслюється, що в Україні вже стало звичним, коли непрофесіонали підвищують свою самооцінку за рахунок критики таланту і досягнень інших людей.

«Чинна влада ніяких власних реальних досягнень не має і складається в переважній більшості, аж до Президента Зеленського, з людей, чия кар'єра і успіхи побудовані на пародіюванні, критиці або розпалюванні ненависті до тих, хто дійсно є фахівцем у своїй сфері, досяг значних успіхів у справі розвитку України, підвищення її економічного потенціалу і поліпшення іміджу», – йдеться в заяві ОПЗЖ.

У тому числі, в партії впевнені, що такого роду скандали, покликані переключити увагу і енергію населення з промахів чинної влади на переслідування всього російського.

"Чиновники від чинної влади знають лише один метод підвищення власної значущості: безжально, в дусі колгоспного партзбору, таврувати моральний вигляд тих, хто не вписується у вузькі рамки "корисного ідіота" ‒ ідеального слуги нинішнього режиму, якого короткою патріотичною речівкою можна переключити з корупції і непрофесіоналізму влади на тему ненависті до Росії, переслідування російськомовних", – вважають в опозиційній політсилі.

Також в ОПЗЖ звертають увагу на те, що представники чинної влади вже не соромляться відкритих ксенофобських заяв.

«Влада вже прямо заявляє, що буде виганяти з країни тих, хто має власну думку або, як у випадку з Ярославою Магучих, здатний поставити визнані у всьому світі спортивні принципи fair play вище ксенофобських фантазій націоналістично налаштованих обмежених чиновників в Міністерстві оборони, які таким чином задовольняють свої ниці і цинічні психологічні комплекси та підвищують свою впізнаваність за рахунок цькування справжніх героїв України, які приносять славу нашій країні», – підкреслюється в заяві ОПЗЖ.

У політсилі впевнені, що таким чином штучно занижується значимість успішних українців, а лідерами громадської думки стають «націоналістично стурбовані нікчемності», які вважають себе вправі вказувати всім іншим, якою мовою розмовляти, з ким спілкуватися і кого поважати.

""Опозиційна платформа - за життя" заявляє, що розправа над кращими громадянами України, їх цькування з політичних і мовних мотивів є усвідомленою політикою влади, спрямованою на знищення українського народу, зведення його до рабського, забитого стану в інтересах Зеленського і його оточення, які прагнуть утримати владу за всяку ціну", – констатували в ОПЗЖ.

Нагадаємо, раніше народний депутат України, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що міжнародним партнерам нашої країни варто задуматися над тим, що на чолі України стоїть непрофесійна команда з диктаторськими амбіціями, що ставить собі за мету узурпацію влади і знищення прав і свобод громадян. Це, на думку парламентарія, найкоротший шлях до національної катастрофи.