Українські заводи в більшості своїй знаходяться в дуже жалюгідному стані. Багато вже закрилися, а ті, що працюють, виживають з останніх сил.

Мало хто і пам'ятає, що серед них були дійсно гіганти, які давали роботу десяткам тисяч людей і могли змагатися з найбільшими заводами світу. Наприклад, Чорноморський суднобудівний завод.

Сумну історію цього підприємства коротко переказали в телеграм-каналі "Цибуля".

Чорноморський суднобудівний завод
Чорноморський суднобудівний завод

"Чорноморський суднобудівний завод-колишня гордість України, де будувалися авіаносці і крейсера колишнього Союзу, юридично і фактично більше не існує. Обладнання йде на металобрухт і розтягується як тільки можна. Чому так сталося? Хто винен? По-перше, не стало головного замовника (ВМФ СРСР). По-друге, будучи у власності до 2007 року у російських бізнесменів, завод теж непогано фінансувався, отримував замовлення для Росії. Далі підприємство викупив "Смарт-Холдинг" Вадима Новинського. Замовлення різко впали", – пишуть в автори каналу.

Ну а далі, за класикою, за боротьбу над підприємством вступили бізнесмени-олігархи і у заводу не залишилося шансів.

"А "добив" його Порошенко, який хотів отримати його у власність, а коли не вийшло, доклав усіх зусиль, щоб позбавити підприємство держфінансування. У нього вийшло. Завод встав, 30 тисяч співробітників втратили роботу, і ось підприємство офіційно перестало існувати. Його "вбили" жадібність, мстивість і дурість наших бізнесменів, які зараз добивають економіку всієї країни", – пише телеграм-канал "Цибуля".

пост телеграм-каналу "Цибуля"
пост телеграм-каналу "Цибуля"