Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь своїми заявами на адресу російськомовних громадян України на кшталт «Взяли валізи і виїхали з України» порушує законодавство, оскільки в Конституції України є положення, згідно з якими всі громадяни рівні перед законом незалежно від мовної, релігійної та національної приналежності. Про це в ефірі «Першого незалежного» заявив політолог Олександр Лазарєв.

Нагадаємо, Кремінь закликав виїхати з України тих, кого не влаштовує мовний закон.

"Ті, кого не влаштовує наявність Уповноваженого із захисту державної мови, мовного закону, кого не влаштовує українська держава, сформулюйте це все перед своєю відправкою в інші країни, де, на вашу думку, Ви будете почувати себе комфортно», – сказав він.

"Є стаття 161 Кримінального кодексу України, яка карає за подібні висловлювання. Але держава Україна займається потуранням. Перший раз закрили очі на те, що Остап Дроздов розпалює міжнаціональну ворожнечу. Другий раз - на Ірину Фаріон, третій - на Ларису Ніцой, четвертий - на Тараса Креміня», – зазначив Лазарєв.

Політолог також торкнувся теми переслідування в Україні опозиційних політиків, зокрема-голови політради партії " опозиційна платформа - за життя» Віктора Медведчука, а також закриття в країні неугодних владі телеканалів.

"У незаконний спосіб відбувається тиск на опозицію і її переслідування. Справа Медведчука-тому показник. Люди на це дивляться і розуміють: якщо нагорі закон не виконується, за його порушення не карають, чим ми гірші за їхню (владу. - Ред. – і чому ми це повинні робити. Давайте дружно "заб'ємо" на закон і будемо робити все, що завгодно. І знаєте, де ми опинимося? У первісному суспільстві. Коли людина людині вовк, коли один одного будуть вбивати тому, що у нього штани краще», – пояснив згубність курсу влади Олександр Лазарєв.

Експерт переконаний в тому, що якщо не нормалізувати ці процеси і не навести порядок в країні, то держава просто перестане існувати.