На Донбасі, втративши надію на встановлення миру, помирають люди, а влада досі шукає приводи не виконувати Мінські угоди, які є безальтернативними. Про це під час мітингу під Верховною Радою заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Олександр Лукашев.

"Ми сьогодні тут всі разом... прийшли на цю площу для того, щоб довести своєю присутністю нашу єдність, нашу цілеспрямованість, і показати нашу послідовність у боротьбі з нинішньою владою. Я уявляю Луганщину, де сьогодні статистика співвідношення народжуваності і смертності 519%. Вдумайтеся, на 10 новонароджених 52 померлих. Ці люди вмирають від безробіття, ці люди вмирають від того, що немає системи охорони здоров'я, ці люди вмирають в селах, де закриваються школи, ці люди вмирають від того, що вони втратили надію на мир. Ми вчора зустрічалися з представниками французького Сенату верхньої палати парламенту Франції і сенатори французький приїхали з питанням: "ми хочемо почути точку зору опозицій, чому не працюють Мінські угоди, Чому Україна не виконує ту дорожню карту, яка була підписана в цьому році і визнана всім світовим співтовариством як єдиний безальтернативний спосіб відновлення миру на Донбасі?!". Люди живуть у війні восьмий рік, люди бачать війну, діти, які пішли в школу, не знають мирного життя. Що ми чуємо від влади?! А влада шукає приводи приводи для того, щоб не виконувати Мінські угоди для того, щоб відтягувати вирішення питання про відновлення миру", - зазначив політик.

При цьому Лукашев нагадав, що саме відновлення миру на Донбасі було однією з перших обіцянок Володимира Зеленського на президентських виборах в 2019 році.

"Зараз 18 громад в Луганській і Донецькій областях не можуть сформувати, півмільйона людей не можуть сформувати органи місцевого самоврядування. Порушено конституційне право формувати ці органи, обирати і бути обраними. Адже Місцеве самоврядування-це один з фундаментальних принципів і гарантій прописаних в Конституції. Нам не дозволяють провести вибори... Ось справжнє обличчя нинішньої влади", - підкреслив він.

Лукашев закликав усіх присутніх на акції до об'єднання.

"Ми повинні показати громадянську активність, ми повинні цілеспрямовано і системно діяти з метою наближення закінчення дії цього режиму. Ми домагаємося перезавантаження Верховної Ради, дострокових парламентських і президентських виборів. Так жити не можна... Давайте згуртуємося навколо єдиної конструктивної опозиційної політичної сили - "опозиційної платформи-за життя". Разом ми переможемо", - резюмував політик.

Як повідомлялося, у четвер, 9 вересня, під стінами Верховної Ради проходить мітинг проти тиску на опозицію. Українці вимагають від влади закрити незаконну справу проти голови політради "опозиційної платформи - за життя", народного депутата Віктора Медведчука, а також припинити переслідувати опозицію і почати виконувати Мінські домовленості.