Мовляв, таким чином ми збільшимо поставки і істотно допоможемо подолати енергетичну кризу в регіоні

Про це пише портал 112. Публікуємо матеріал без коментарів і ремарок. Редакція не несе відповідальності і не перевіряє дані, надані і опубліковані сторонніми інформаційними ресурсами.

Ось тільки відповіддю стала абсолютна тиша. Навіть з боку Росії, якій в першу чергу Зеленський і адресував цю пропозицію. Невже нікому не цікаво зменшити витрати на транзит газу вдвічі? Ні, не в цьому справа.

По-перше, Росія не буде обговорювати настільки серйозне питання через якийсь Bloomberg. А офіційних пропозицій про прямі переговори від України поки не надходило. Як то кажуть-нанівець і суду немає.

По-друге, на сьогоднішній день Москва повністю виконує свої контрактні зобов'язання на поставку газу в Європу. Навіть з деяким "перевиконанням", про що Володимир Путін заявив на пленарному засіданні Російського енергетичного тижня 13 жовтня 2021 року: "ми збільшуємо поставки в Європу. "Газпром" - на 10%, а в цілому Росія збільшила поставки в Європу на 15%". Крім усього іншого, Росія зараз заповнює власні газові сховища і забезпечує людей теплом. Тому гнівно-істеричні вимоги різних західних "експертів" про збільшення поставок ще на 15% на Кремль не діють.

Виходить, тупик? Але ж напередодні зими не зле б заробити додаткові кошти в бюджет за рахунок підвищеного транзиту російського газу в Європу. А там, де питання транзиту, там можна домовитися і про прямі закупівлі газу, та ще й зі знижкою. За формулою: ми вам, А ви — нам. Адже в умовах все зростаючої енергетичної кризи "зайвого" газу в світі не залишилося. І задешево його ніхто продавати не збирається.

Стоп! Так адже в березні 2019 року після прямих переговорів з прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і Головою правління російського "Газпрому" Олексієм Міллером глава політради "опозиційна платформа – за життя" Віктор Медведчук вже привозив готове рішення – знижка в 25% за умови контракту на пряму поставку газу Україні.

Н-да. Зараз би купували газ по 175 доларів за тисячу кубометрів, а не за "європейськими" цінами-понад 1000 дол. І під" соусом " взаємовигідних відносин могли б ще й домовитися про збільшення обсягів транзиту!

Втім, давайте на хвилину уявимо, що Зеленський дійсно живе інтересами держави і зацікавлений в реалізації своєї ідеї. І насправді хоче вести діалог з РФ. Так нехай звернеться до Медведчука! Все одно більше ні до кого! Лідер опозиції володіє необхідним досвідом ефективного переговірника, з ним розмовлятимуть у Москві. По-перше, у Медведчука прямий контакт з російським президентом Володимиром Путіним. По-друге, політична еліта РФ йому довіряє, тому у нього солідний багаж вже проведених, численних, результативних переговорів. Тут і неодноразові обміни полоненими, і зняття санкцій Росією з українських містоутворюючих підприємств.

Зрештою, президента ніхто за язик не тягнув! І, сказавши "А", він тепер не повинен витримувати і так тривалу театральну паузу. Зима чекати не буде! Або він просить Медведчука включитися в" газові " переговори з Росією. Від чого виграють всі українці. І ці переговори, до речі, можуть стати дуже вдалим "стартапом" для початку всеосяжного відновлення відносин з північним сусідом!

А може і нічого не робити. Зовсім нічого! Але тоді недавній "сюрприз" КМІС - з рейтингами президента, що обвалилися, виявиться всього лише "квіточкою". А "ягідка" буде пізніше – коли українці отримають перші зимові платіжки за газ і тепло.