Вже багаторазово повідомлялося, що несплата комунальних послуг може мати серйозні наслідки, аж до втрати різних активів через борги.

Арешт нерухомості.

Якщо споживач не сплачує рахунки за комунальні послуги та суд приймає рішення про стягнення боргу, його нерухоме майно, таке як будинки, квартири чи земельні ділянки, може бути заарештовано.

Накладення арешту на транспортні засоби.

Транспортні засоби, що належать боржнику, у тому числі легкові авто, можуть бути заарештовані та вивезені до штрафної зони у зв'язку з несплаченою заборгованістю за комунальні послуги.

Заморожування банківських рахунків.

Усі банківські рахунки, що належать боржнику, можуть бути заблоковані для запобігання подальшим фінансовим операціям доти, доки борг не буде погашений. Кошти з цих рахунків можуть бути списані для погашення заборгованості.

Пенсійне стягнення.

Пенсія: скрін з відео
Пенсія: скрін з відео

Від наслідків неоплачених рахунків за комунальні послуги не звільняються навіть пенсіонери. З пенсійних карток може бути списано до 50% пенсії, якщо залишок перевищує прожитковий мінімум.

Втрата права власності.

Якщо борг перевищує певний поріг, який наразі встановлено у розмірі 20-кратного розміру мінімальної заробітної плати (близько 142 000 гривень), виконавець може накласти арешт на квартиру, будинок чи земельну ділянку боржника.

Позбавлення права власності.

У крайньому випадку боржник може зіткнутися з можливістю втрати права власності на житловий будинок або квартиру, в якій він проживає.

Вкрай важливо, щоб люди відповідально керували своїми фінансами та розставляли пріоритети в оплаті рахунків, щоб зберегти право власності на свої активи та уникнути юридичних наслідків.

Нагадаємо, сльози, а не індексація: які пенсії насправді одержують українці після масштабного "підвищення"

Раніше «Українці» писали, ДТЕК попередив українців: знімати свідчення лічильників тепер по-новому

Як повідомляли «Українці», пенсії знову піднімуть: кому пощастить уже у квітні