Осінь завжди приносить із собою бажання поласувати якоюсь смачною випічкою6 гарбузові пироги, коричневі синобони і, звичайно ж, класична шарлотка.

Звичайно ж, багато хто заощаджує час і воліє купити все це в супермаретах або пекарнях, але ніщо так не заповнює затишним ароматом будинок, як саме домашня випічка.

випічка хліба
випічка хліба

У віх господарок та господарів є свої фірмові рецепти і ми не претендуємо на звання тих, хто змусить вас робити інакше. Однак у тій же шарлотці є помилки, яких припускатися не варто, щоб не зіпсувати феноменальний смак випічки. Досвідчені кулінари поділилися цими серкетами.

Сода

Господині часто замінюють розпушувач у випічці содою. Пам'ятайте, якщо додати в тісто для шарлотки соду, не погасивши її оцтом, пиріг буде мати неприємний смак ацетону. Якщо ви утримуєтеся від оцту, його можна замінити цитрусовим соком. Коли у складі тесту є кисломолочні продукти: кефір або сметана, то не варто хвилюватися, адже вони гасять соду природною молочною кислотою.

Гарбуз

Гарбуз із яблуком - відмінне поєднання, але не для шарлотки. Якщо хочеться незвичайного аромату чи присмаку – допоможуть спеції: кориця, мускатний горіх, кардамон чи ваніль. Вони чудово поєднуються з яблучною начинкою і не зіпсують смаку пирога.

гарбуз
гарбуз

Безглютенова мука

Для шарлотки потрібно брати звичайне пшеничне борошно. Справа в тому, що глютен у пшеничній борошні - це складний клейкий білок, що виконує важливу функцію загусника в тесті. Якщо замінити пшеничне на гречане, кокосове, рисове, амарантове або будь-яке інше борошно, то шарлотка може розпастися або навпаки вийти дуже "забитою".

Хліб і борошно
Хліб і борошно

Ось і всі премудрості шарлотки. Залишилося тільки озброїтися фірмовим рецептом шарлотки та бігом заповнювати будинок смачним запахом, а шлунок – неймовірним смаком. Тут і мови не може бути про якусь осінню депресію.

Нагадаємо, що ця кількість може коштувати вам життя: скільки грибів можна їсти за раз .

Раніше ми повідомляли, що захотіли привезти груші чи цукерки "Рошен" до Польщі? На кордоні вас повернуть назад в Україну, нові правила в'їзду.