На сайті Forbes вийшла дещо абсурдна стаття: журналісти взяли інтерв'ю у одного з перекупників PlayStation 5. Як виявилося, спекулянти дуже незадоволені своїм публічним іміджем. Цікаво, чому?

Велика частина матеріалу присвячена опису механізмів, за допомогою яких перекупники примудряються купувати десятки консолей в обхід звичайних гравців — наприклад, використовуючи різноманітних ботів для миттєвого оформлення угоди. Багато спекулянти працюють не особисто, а від імені компаній, з офісами, складами і логістичними мережами. Але це так чи інакше було відомо раніше. Примітно інше.

PlayStation 5
PlayStation 5

Один з перекупників, які погодилися дати інтерв'ю, видав чудовий Пасаж. Виявляється,» бізнесмени " дуже незадоволені думкою, яка про них склалася в ком'юніті. Більш того, вони вважають його несправедливим.

"Преса пише про нашу неймовірно цінну роботу в негативному ключі. Я вважаю, що це неправильно. Ми діємо як посередники для купівлі дефіцитних товарів. Практично кожен бізнес перепродує свою продукцію. Магазин купує молоко у фермерів за ціною 26 пенсів за літр і продає його за ціною вище 70 пенсів за літр. Чомусь ніхто не скаржиться на це", - щиро дивується з приводу свого публічного іміджу Джордан (швидше за все, ім'я змінено), який перепродує консолі по 700 фунтів стерлінгів при їх ціні в 450.

PlayStation 5
PlayStation 5

Насправді цей вислів дуже добре показує, як працюють захисні механізми психіки, готові надати людині переконливу моральну позицію для виправдання будь-яких його дій. Мало хто хоче займатися чимось аморальним, повністю розуміючи і приймаючи цю аморальність. Навіть якщо виправдання звучить абсурдно.

Джордан не став говорити про те, з чого складається ціна молока: його потрібно доставити в магазини, оплатити оренду приміщень і зарплату співробітникам. Магазин дає таку націнку за зручний дистрибутивний ланцюжок, щоб людям не доводилося їхати на ферму самостійно. А ось для покупки консолі PlayStation 5 існує вже готова ланцюжок: потрібно лише натиснути на кнопку і зробити попереднє замовлення. Але гравці не можуть знайти консолей у продажу, тому що такий критичний дефіцит і склався через подібних «бізнесменів»: у Британії вони розкупили всі PlayStation 5 в безлічі роздрібних мереж ще до офіційного старту продажів.