Радник голови Офісу президента Ігор Уманський на днях написав заяву про відставку, а Андрій Єрмак прийняв її.

Не встигли грюкнути двері в Офісі президента, як Ігор Уманський почав викривати, що коїлося за тими дверима.

Так, вже колишній радник розповів про вражаючих масштабів корупцію, яка процвітає у програмі Велике будівництво.

Ігор Уманський
Ігор Уманський

"2020 запам’ятається українцям надовго. Не тільки через пандемію та недолугу боротьбу з нею, а й через безпрецедентний рівень зростання корупції та втрату владою адекватного сприйняття реальності. Так зване «Велике будівництво» - яскраве тому підтвердження. За останні два роки бюджет «на дороги» зріс у 3 рази. Наступного року він перевищуватиме бюджет Міноборони, та може зрівнятися із бюджетом на всю медичну систему. Війна та пандемія скінчилися? Навіть на оборону такого карколомного зростання не було з початку бойових дій. Так де «собака порилася», яка мотивація?", - пише Ігор Уманський на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Далі колишній соратник Володимира Зеленського по пунктам розкладає, що відбувалося у головному будинку країни.

"Тепер «слідкуймо за руками»: 1. З початку «Великого будівництва» почались зміни у вимогах до тендерної документації. За дивним «збігом обставин» новим вимогам відповідає лише шість компаній - улюбленці «долі», або «картель», як їх називають колеги. Вигравати смачні тендери можуть лише вони. Але якщо придивитись - ці компанії не завжди будують дороги безпосередньо, а перепродають підряди субпідрядникам із дисконтом 30-40%. 2. Якщо скласти всі тендери цієї «мерзенної шістки» та вирахувати оці «дисконти» - маємо (хтось має!) близько 36 мільярдів грн - саме таку суму отримав додатково Автодор із Ковідного Фонду на «Велике будівництво». Магія цифр, чи не так?", - задає риторичне питання Ігор Уманський.

Андрій Єрмак
Андрій Єрмак

Колишній радник голови Офісу президента впевнений, що і без ковідних грошей можна було будувати сотні кілометрів доріг, аби не красти.

"Тобто, без цих «шаловлилих ручок» можна було б збудувати ту саму протяжність доріг та (увага!) не чіпати «брудними ручками» Ковідний Фонд, лишаючи ресурсу хворих людей та хвору економіку. Але є факт - Ковідний Фонд штучно витратили. Кошти зникли. Але десь з’явилися? 3. «Якщо мед, то... звідусіль». Єйфорія почала захоплювати. «Стопи, повороти..» втрачено. Майже кожного місяця Уряд почав шукати у кого ще можна відібрати та спрямувати на «благу ціль» - «ручки» тремтять від можливостей. То 2 млрд чергових додадуть, то держбанки нахилять видати чергові млрд. «Їх не зупинити» - у жерло апетиту йде все. Знімають із будівництва онкоцентру (!) більше 100 млн. - ну дрібнички для них, але не для онкохворих. Кого турбують онкохворі?! «Дурнів» не так багато. МВФ вимагає аудит як Ковідного Фонду, так і Укравтодору. Уряду його робити лячно. Країна наближається до економічного армагедону. Свідомо?!", - резюмує Ігор Уманський.

пост Ігоря Уманського у мережі Фейсбук
пост Ігоря Уманського у мережі Фейсбук

Після цієї гучної заяви, багатьом українцям теж було б дуже цікаво побачити аудит не тільки ковідного фонду, а й усього Великого будівництва.