Прем'єр-міністр Борис Джонсон привітав 8 жовтня Президента України Володимира Зеленського на Даунінг-стріт, щоб підтвердити свою підтримку східноєвропейської держави перед обличчям російської агресії, пише Daily Express.

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з паном Джонсоном в рамках свого першого візиту до Великобританії, коли вони обидва повинні підписати Угоду про стратегічне партнерство, яке позначить співпрацю і вільну торгівлю.

Оголошуючи про угоду, Джонсон заявив, що Великобританія є «найгарячішим прихильником України».

Борис Джонсон
Борис Джонсон

Він додав: «будь то наша підтримка в галузі оборони, зусилля зі стабілізації, гуманітарна допомога або тісна співпраця з політичних питань, наше послання однозначно:»ми повністю віддані захисту суверенітету і територіальної цілісності України".

Нова угода являє собою зростаюче зближення торгової і зовнішньої політики Великобританії після Brexit.

Вітаючи партнерство, яке буде підписано з Україною, яке включає всеосяжну угоду про преференційну вільну торгівлю, а також зобов'язання підтримати суверенітет України, пан Джонсон сказав, що це являє собою "наступну главу в наших відносинах".

Нове партнерство не тільки піде на користь Brexit у Великобританії, але і в виявлених звітах передбачається, що цей крок також завдасть серйозної шкоди Брюсселю.

Після референдуму в ЄС 23 червня 2016 року блок намагався переконати Великобританію слідувати моделі "УКРАЇНА плюс" і встановити відносини з Брюсселем, аналогічні відносинам з нашою державою.

Борис Джонсон
Борис Джонсон

У 2017 році Гі Верхофштадт, лідер групи "Альянс лібералів і демократів за Європу", заявив, що угода про асоціацію між Великобританією і ЄС на основі статті 217 Лісабонського договору було б «кращим рішенням».

Згідно зі статтею 217, угода про асоціацію "часто замінює угоду про співпрацю, тим самим зміцнюючи відносини між партнерами", згідно з Європейською службою зовнішніх зв'язків.

Стаття Лісабонського договору, вже вступила в силу між ЄС і Албанією, Алжиром, Боснією і Герцеговиною, Чилі, Єгиптом і низкою інших країн, включаючи Україну, говорить: "Союз може укласти з однією або декількома третіми країнами або міжнародними організаціями Угоди про створення Асоціації. включаючи взаємні права та обов'язки, спільні дії та особливу процедуру".

Бути асоційованим членом блоку означало б платити членські внески замість підписання Угоди про вільну торгівлю.

Більш того, це означало б, що Великобританія як і раніше буде перебувати під юрисдикцією Європейського суду (ECJ).

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський

Критикуючи модель, колишній президент Європейської зони вільної торгівлі Карл Бауденбахер сказав у записі для блогу Лондонської школи економіки (LSE): «при Траяні Римська імперія найбільшою мірою охоплювала весь Середземноморський регіон, але також частини сучасної Німеччини, Великобританії, Румунії, Туреччини, Сирії та Вірменії.

"Європейський союз готується побудувати подібну імперію. Римське право відіграло важливу роль у розширенні Римської імперії; і ЄС покладається на експорт свого права і екстериторіальний ефект прецедентного права Європейського суду правосуддя (ECJ).

"ЄС уклав двосторонні договори про асоціацію з чотирма колишніми радянськими республіками, Україною, Грузією, Молдовою та Вірменією, відповідно до яких ці країни приводять своє законодавство у важливих областях у відповідність до законодавства ЄС.

"Європейський Суд має монополію на тлумачення договірного права, яке по суті ідентичне законодавству ЄС".

Однак Великобританія не тільки відмовилася від моделі України при переговорах з блоком, але і, уклавши угоду зі східноєвропейською країною, Лондон поліпшив існуючу угоду між ЄС і Україною, пообіцявши підтримати суверенітет країни.