У підсумку середній розмір виплат збільшиться на 16%, пише UBR.

Відсьогодні, 1 грудня, в Україні проведуть перерахунок пенсій з двох причин. Зокрема, збільшився розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і зросла мінімальна заробітна, повідомила прес-служба Мінсоцполітики.

У підсумку в грудні середній розмір пенсії складе 3980 грн, що на 546 грн, або на 16% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – 3434 грн.

У Кабміні зазначили, що це буде вже десяте підвищення пенсій з початку цього року.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

Зростання виплат очікує таких категорій пенсіонерів:

  • мінімальна пенсія за віком для осіб старше 65 років, які мають повний стаж (жінки 30 років і 35 років) і непрацюючих – зростання на 200 грн – з 2400 до 2600 грн;
  • для інших непрацюючих пенсіонерів, які мають меншої тривалості страховий стаж та отримують мінімальну пенсію - на 80 грн;
  • зростання надбавки до пенсії за понаднормовий стаж, надбавки, підвищення до пенсій, у тому числі ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги;
  • збільшення максимального розміру пенсії.

У Мінсоцополітики нагадали, що з 1 жовтня на 400 грн підвищено пенсії особам віком від 75 до 80 років зі встановленням для них мінімальної виплати на рівні 2500 грн.

У березні на 11% проіндексували пенсії і вперше в липні підвищили новопризначені пенсії.

Також з липня на 2000 грн зросли виплати для окремих категорій військових пенсіонерів та мінімальні пенсії для осіб з інвалідністю, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

Крім того, на наступний рік передбачена індексація пенсій, встановлення мінімальних виплат у розмірі 3000 грн особам старше 70 років з 300 грн доплати громадянам у віці від 70 до 75 років, підвищення надбавок, доплат до пенсій. Очікується, що в 2022-му середньорічний розмір пенсії складе 4533 грн.