Причина такого рішення те, що українські аграрії вже, наперед, поспішають розпродати урожай пшениці 2022, який навіть не встиг вирости. Тому, як наслідок, зерна для своїх співгромадян може банально не вистачити.

Україна вже стикалася з такою ситуацією минулого року, адже уряд не перейнявся купівлею зерна в засіки для внутрішніх потреб. У той же час аграрії поспішили розпродати весь майбутній урожай закордон, користуючись відмінними цінами у зарубіжних покупців.

Так, наша країна в 2021 році залишилася практично без свого зерна. А тепер українські пекарі вже придивляються до борошна, яке продають закордоном. Вона, в свою чергу, може бути якраз виготовлена з нашої пшениці, але купувати її нам доведеться вже в кілька разів дорожче.

Пшениця
Пшениця

Тому, судячи з усього, така ж ситуація складеться і в 2022 році, коли фермери продають майбутній урожай, який ще навіть не виріс. Зарубіжні покупці пропонують хороші ціни за українську сировину і аграрії поспішають цим скористатися, збуваючи майбутній урожай. Українська влада поки не має коштів для укладення угод по українському зерну, тому наші сховища, в підсумку, можуть залишитися порожніми.

Експерти стверджують, що вже з початку року ціни на українське зерно були дуже привабливими. І навіть незважаючи на те, що до середини місяця вони трохи знизилися, залишаються все так само привабливими для вітчизняних фермерів, що змушує їх укладати угоди при тому, що урожай навіть не виріс.

Зараз українські культури продаються за такими цінами:

Пшеницю купують по 265-275 доларів за тонну, незважаючи на те, що поставлять її покупцеві в серпні;

Кукурудза пропонується по 240 доларів за тонну, а поставки очікуються в грудні;

Ріпак купують по 615 доларів за тонну, а поставляти його будуть у серпні.