Карантин в Україні тепер працює за новими правилами: помінялися критерії встановлення червоних зон. Як це відіб'ється на роботі шкіл та дитсадків на цих територіях, розповів міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

діти, школи, навчання
діти, школи, навчання

За його словами, закривати школи і дитсадки на карантин тепер не обов'язково - але остаточне рішення залишається за державної і регіональної комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки.

"У зеленій, жовтого і оранжевого зонах карантину, якщо 50% класів (або груп в дитсадках) в конкретній школі пішли на самоізоляцію, то закривається все навчальний заклад", - пояснив Степанов в коментарі для Сніданок з 1 + 1.

Максим Степанов
Максим Степанов

Скасовано і жорсткі обмеження щодо перевезень пасажирів в червоній зоні. Правила роботи транспорту в карантин - також в юрисдикції державної і регіональної комісій.

"Є завантаженість ліжок. Якщо в регіоні заповненість більше 75% п'ять днів поспіль, то він переходить до помаранчевої зони. Це буде стосуватися всієї області. Змінили також критерій за кількістю нових хворих. Раніше у нас був чіткий показник, коли відбувається перехід. Зараз це буде відбуватися на рівні міста чи районів. Якщо рівень захворюваності коронавірусів в п'ять разів перевищує середній по Україні протягом 14 днів, то населений пункт переходить в червону зону ", - уточнив Степанов.

Раніше повідомлялося, що в Івано-Франківську відкривають школи і садочки - всупереч червоній зоні. Чиновники стверджують, що порушують закон на прохання батьків.