Владу у чинного міського голови міста Київ останній раз забирали за часів Януковича, а зараз аналогічний законопроєкт хочуть втілити у життя "Слуги народу", про це заявив ведучий та політичний експерт Дмитро Співак в ефірі Каналу 112.

Проєкт закону про столицю має на меті узурпувати чинну владу міста Київ.

"Соціологічні опитування свідчать про те, що нинішній мер Віталій Кличко – однозначний фаворит та спроможний все закінчити у першому турі. "Слуги народу" прийняли рішення діяти наступним способом: а ухвалімо ми швиденько закон про столицю до виборів і просто узурпуймо владу. Нехай кияни там собі обирають "англійську королеву". Без повноважень", – розповідає Співак.

На його думку, законом передбачений один важливий пункт – довірена особа президента має право накласти вето на будь-яке рішення міського голови.

"Колись таке було: за часів експрезидента Віктора Януковича забирали повноваження у мера Києва тих часів Леоніда Черновецького. Плювок в обличчя киянам. Хлопці, але ж не можна класти ось так на здоровий глузд. На правила. На закони. На Конституцію", – заявив телеведучий.

Він вважає, що потрібно не дати можливості партії "Слуга народу" та Офісу президента "проштовхнути, пропхнути так званий закон про столицю".

"Столицею має керувати не представник президента. Києвом має керувати всенародно обраний мер – хай хто ним буде", – резюмував Співак.