Українки страждають від акушерського насильства. Повідомляється, що багато хто стикався з акушерським насильством. Однак лікарі заперечують навіть саме існування даного явища і кажуть, що такі випадки дуже рідкісні.

Франківчанка Ольга Бардзій розповіла, що стикалася зі зневажливим ставленням з боку акушерів. Жінка була знесилена після кесаревого розтину і їй потрібно було переміститися з каталки на ліжко. За її зусиллями спостерігали дві акушерки, які не допомагали, а так само підганяли її.

Коли близькі передали жінці пакет з їжею, акушерка принесла його в палату і залишила біля дверей. Жінка була несила піднятися з ліжка і попросила її піднести пакет ближче. Після чого акушерка розлютилася і відповіла: "Я тобі не подавалка". Так, ослаблена після пологів жінка не їла весь день, поки не прийшла сусідка по палаті й не подала їй пакет.

Процес пологів
Процес пологів

Після відходу лікарів додому, дитяча медсестра почала говорити Ользі, що дітям після кесарів необхідно давати суміш, а не годувати грудьми. Коли чоловік передав жінці пляшечку, медсестра самостійно готувала суміш. На наступний день зажадала заплатити їй 150 гривень за 50 мілілітрів суміші.

Коли в лікарню приходили лікарі акушерки, ставали як шовкові і просили ховати пляшечки. Коли Ольга розповіла про це лікаря, та відповіла, що годувати дитину потрібно лише грудьми.

Крім цього, при виписці Ользі відмовлялися віддавати призначений їй бебі-бокс без благодійного внеску.

Ольга Бардзій з дитиною
Ольга Бардзій з дитиною

На жаль, випадок з Ольгою не єдиний і останнім часом багато українців перестають мовчати і розповідають про акушерське насильство.

Багато хто скаржиться, що лікарі обманними шляхами змушують сідати на крісло і пробивають навколоплідний міхур, роблять надріз промежини під час пологів без згоди жінки, тиснуть на живіт, надають психологічний тиск на породіллю і відмовляються вводити знеболювальне. Крім цього жінки стикаються зі зневажливим ставленням, приниженнями, агресією і хамством з боку акушерів після пологів.

У світі дана проблема лише починає набирати обертів. Зовсім недавно акушерське насильство визнано порушенням прав людини (ВООЗ — 2015, ООН — 2019). Після цього проблема вийшла з тіні й жінки вийшли на флешмоби, де поділилися історіями пологів.

Акушерське насильство
Акушерське насильство

Примітно, що проблема зустрічається і в країнах Європи, проте там акушери бояться втратити ліцензію, тому це явище досить рідкісне. Однак в країнах пострадянського простору дуже багато жінок стикаються з акушерським насильством. При цьому лікарі продовжують говорити, що ця проблема роздута і не існує.