Один з найбільших забруднювачів Дніпропетровської області знову не допускає інспекторів ДЕІ на перевірку!

Про це пише голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований на своїй сторінці в мережі Facebook.

Один з найбільших забруднювачів Дніпропетровської області знов не допускає інспекторів ДЕІ на перевірку! ДТЕК...

Posted by Андрій Мальований on Wednesday, July 15, 2020

ДТЕК Придніпровська ТЕС входить до переліку основних забруднювачів Дніпропетровської області. У ДЕІ постійно надходять численні скарги від громадян, що підприємство отруює навколишнє середовище. І систематично з 2018 року наших інспекторів не допускають на перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства.

У минулому році тричі, в цьому році вже двічі ДЕІ не пустили. Хоча останній раз, 14 липня, в наших інспекторів приєдналися представники громадськості та правоохоронних органів. Це також не допомогло.

Звичайно, ДТЕК Придніпровська ТЕС легше заплатити штраф за недопуск 750 грн, ніж потім оплачувати мільйонні штрафи за шкоду, завдану навколишньому середовищу і здоров'ю людини.

Раніше стало відомо, що замість того, щоб серйозно вирішувати проблему з надмірно високим «зеленим тарифом» і тарифами на електроенергію в цілому, через які держава відкрито грабує споживачів, уряд пропонує лише трохи зменшити його розмір - на мізерні 10%, тобто до 3,80 грн / кВт-год.

Про це йдеться у законопроекті Кабміну №3658, який прокоментував народний депутат Олександр Дубинський.

Зниження «зеленого тарифу» назріло давно, і заходи чиновників запізнилися. Через нього держпідприємство «Гарантований покупець» накопичило величезні борги - близько 20 млрд грн. Вирішити цю проблему невеликим зниженням тарифу неможливо. Однак на більше уряд Дениса Шмигаль, відкрито лобіює інтереси олігарха Ріната Ахметова, який заробляє в цій галузі, не наважується.

За рахунок споживачів і держави в цілому продовжують платити величезні прибутки олігархам, які побудували свій бізнес на так званій екологічно чистій енергетиці. У лідерах тут Рінат Ахметов і Валерій Хорошковський.

«Щоб компенсувати олігархам зелені тарифи,« Енергоатом »змушений мало не безкоштовно віддавати свою електроенергію в оптовий ринок« гарантувати покупцеві », щоб той продавав її споживачам. У результаті прибуток, яка формується на «гарантувати покупцеві» створює збитки для держави, але гарантує надприбутки Ахметовим і Хорошковським », - підкреслив Дубинський.