Комаровський також розповів, що багатьом вдасться взагалі уникнути захворювання Covid-19

Лікар-педіатр Євген Комаровський назвав причину, завдяки якій багато безсимптомно переносять коронавірус. На його думку, у багатьох є вроджений імунітет до цього вірусу. Комаровський також розповів, що багатьом вдасться взагалі уникнути захворювання.

Доктор Комаровський
Доктор Комаровський

"Так, перехворіють не всі. Хтось може цим не захворіти просто за визначенням. У нього така імунна система, її коронавірус перемогти не може. І таких людей чимало. Це раз. По-друге, ми зараз весь час намагаємося оцінювати колективний імунітет при наявності антитіл. Ось кажуть:»навіть у Нью-Йорку антитіла всього у 30%, незважаючи на такий спалах". Тобто нам всім доо колективного імунітету, тобто до 60-70%, ще дуже довго», – сказав Комаровський в інтерв'ю виданню Гордон.

За словами Комаровського, наявність антитіл необов'язково для того, щоб людина змогла швидко впоратися з хворобою.

Євгеній Комаровський
Євгеній Комаровський

«Але вже відомо всім, що величезна кількість людей перехворіла. У них немає антитіл або вони виявляються в незначній кількості. Але імунна система залишає клітини пам'яті-вона може надалі справлятися з інфекцією. Тобто наявність антитіл необов'язково. Їх може не бути, але ти захищений. Вони є - вони просто не виявляються", - вважає Комаровський.

Лікар також заявив, що після пандемії коронавірусу світ істотно зміниться, проте нашу країну ці зміни торкнуться не сильно.

"Світ-то зміниться. Але ці глобальні зміни світу в помірній мірі торкнуться нашої країни. Ми занадто далекі від цивілізації і від тих економічних законів», – сказав лікар.