Мер міста Вараш Рівненській області Сергій Анощенко заявив, що медики вийшли на перший у своєму житті мітинг і вимагають виплати зарплат. Про це пише Rivnepost в п'ятницю, 26 червня.

"У місті Вараш в Рівненській медики місцевої лікарні вийшли на акцію протесту до стін міської ради. Причина - з червня немає грошей на зарплату. За даними поліції, в заході беруть участь близько 200 осіб", - зазначає мер.

У виданні підкреслили, що на забезпечення медиків щомісяця необхідно 4,5 мільйона гривень.

Один з учасників акції, начальник медсанчастини Олександр Коцюбинський сказав, що влада передбачила додаткову субвенцію, проте гроші до самих медиків не дійшли.

"Нам їх розподілили, і виходить, що місто і мер не хочуть виплачувати (зарплату, - ред.) За цей і наступний місяць, оскільки вважають, що повинна бути субвенція. А область теж не дає грошей, вважаючи, що ці кошти виділяються не для наших установ, у них є свої, яким потрібні ці кошти. Колектив лікарні не може з цим змиритися ", - резюмував Коцюбинський.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон "Про забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавируса".

Закон, зокрема, передбачає доплату в розмірі до 300% заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним в лікуванні коронавірусних хворих, а працівникам соціального захисту населення, які надають послуги знаходяться вдома громадянам - до 100% заробітної плати.

Нагадаємо, 23 червня під КМДА проходила акція протесту. Медики вимагали зберегти унікальні медичні установи і їх колективи.

А 25 червня мітинг повторився. Під будівлею КМДА медпрацівники прийшли вимагати врегулювання питань щодо фінансування медустанов, зокрема виплати зарплат, оскільки фахівці вже 3 місяці не отримують виплат.