Якщо гайморит не лікувати, він може спричинити ускладнення: ангіну, бронхіт і навіть пневмонію або перейти в хронічну форму.

Гайморит це запалення парної верхньощелепної (або гайморової) пазухи. Вони розміщені в лобній частині та по обидва боки носа. Запальний процес може розпочатися в одній чи в обох пазухах. Найчастіше на гайморит хворіють холодної пори року. Його спричиняють вірусна чи бактеріальна інфекції. Він також може розвиватися як ускладнення риніту та інших захворювань дихальної системи. Це неприємна хвороба, що впливає на якість життя, та ще страшніші ускладнення, до яких вона може призвести. Тому важливо якомога раніше розпізнати гайморит і звернутися по допомогу.

лікування гаймориту
лікування гаймориту

Визначити

Виявити захворювання можна за багатьма ознаками. Спостерігають прозорі чи зеленуваті (гнійні) виділення з носа. Якщо ніс дуже сильно закладений, то можливий гайморит без нежитю, тобто без виділень.

Унаслідок набряку слизової оболонки носа й застою рідини людину мучить відчуття тиску в ділянці пазух. Ці больові симптоми із часом наростають. Зазвичай їх майже немає вранці, натомість увечері вони посилюються. Іноді починає боліти не конкретне місце, а вся голова. Через те, що ніс закладений, голос стає гугнявим. У гострій стадії захворювання температура досягає 38 градусів, а іноді більше. Та якщо гайморит перейшов у хронічну стадію, то стрибків температури немає. Порушується сон, знижується апетит. Можуть виникнути тонзиліт або фарингіт, унаслідок чого з'явиться біль у горлі й кашель.

За більш запущеної форми хвороби також можна спостерігати втрату нюху, сльозотечу, пітливість, неприємний запах із рота й носа, дивний присмак під час вживання їжі. Однак ці симптоми не обов'язково проявляються разом хворобу можуть супроводжувати лише деякі з них.

лікування гаймориту
лікування гаймориту

Запобігти

Для того щоб запобігти розвитку гаймориту й не допустити його переходу в хронічну форму, важливо дотримуватися кількох правил.

Одягатися тепло за холодної погоди. Переохолодження найчастіша причина застуд, а, отже, гаймориту.

Масажувати пазухи. Щойно починаєте відчувати перші ознаки нездужання, масажуйте ніс, використовуючи гірчичну олію чи будь-який інший жир, щоб слиз не збирався в носових ходах.

Лікувати застудні захворювання. Нерідко гайморит наслідком недолікованого риніту. Спочатку розвивається інфекційне захворювання, з'являється нежить, що знижує здатність вентиляції гайморових пазух і сприяє скупченню в них слизу. Як наслідок, створюється ідеальне середовище для розмноження бактерій.

Піклуватися про зуби. Гайморит часто буває наслідком запалення ясен або хворих зубів. Не забувайте постійно й правильно чистити зуби, звертатися до лікаря з приводу своєчасного лікування, обполіскувати порожнину рота після їди. Згодяться відвари лікарських трав: ромашки, звіробою, евкаліпта, шавлії.