Президент України Володимир Зеленський нагородив військових, які у липні загинули під Зайцевим Донецької області. Вони посмертно нагороджені орденом "За мужність" III ступеня.

Відповідний указ опубліковано на сайті президента.

Повідомляється, що за особисту мужність і самовіддані дії, проявлені при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, посмертно нагороджені сержант Ярослав Журавель, сержант Микола Ілін і лейтенант Дмитро Красногрудь.

Крім того, посмертно нагороджені орденами старший солдат Ігор Вівчаренко і сержант Олексій Золін. Перший з них загинув у квітні в результаті розриву міномета, другий - від снайперського вогню на позиціях в Луганській області.

Раніше в Офісі президента України повідомили, що провина за відсутність оперативної реакції президента Володимира Зеленського на вбивство бійців ООС російськими військовими на Донбасі 13 липня лежить на радника глави ОПУ з антикризових комунікацій Михайлові Подоляку.

Вина за відсутність оперативної реакції президента Володимира Зеленського на вбивство медика російськими військовими на Донбасі 13 липня лежить на радника глави Офісу президента України з антикризових комунікацій Михайлові Подоляку.

Про це сам Михайло Подоляк заявив в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Так, він назвав ненормальним явище, коли міжнародна громадськість реагує на події усередині країни швидше, ніж президент.

"І, звичайно, це недоробка не президента, а недоробка якраз тих структур, якими я займаюся. Це, по суті, - моя недоробка, якщо вже на те пішло", - сказав Подоляк.

Радник глави ОПУ додав, що ще однією причиною затримки реакції глави держави є відсутність достовірної інформації в день вбивства військовослужбовця.

Нагадаємо, 13 липня в районі Зайцевого, незважаючи на домовленість про "режим тиші", бойовики обстріляли групу військових, яка намагалася евакуювати тіло загиблого військовослужбовця ЗСУ Дмитра Красногрудя. В результаті обстрілу загинув військовий медик Микола Ільїн.

Також на полі бою залишився поранений сержант Ярослав Журавель, який без допомоги помирав кілька днів на "нейтральній смузі".

14 липня на трагедію відреагував президент Володимир Зеленський, який взяв ситуацію "під особистий контроль".