Глава ГО "Центр аналітичних досліджень" Андрій Сенченко заявив, що 3200 тон вибухонебезпечного добрива (селітри), який прибув в 2018 році в порт Миколаєва з Грузії, яке вилучили і помістили на зберігання, може до цих пір залишатися на складах.

"18.09.2018 року судно" Тузла "з 3200 тоннами" простроченої "селітри зайшло в Нікморпорт на 12-й причал. Почалася покладена за процедурою відвантаження, але екологічною інспекцією було відмовлено в оформленні вантажу. Крім цього, екоінспекція звернулася в госпотребслужбу області, в митницю, прокуратуру, СБУ і поліцію. Судно пішло, а вантаж залишився лежати в порту ", - зазначив глава Центру.

вибух у Бейруті
вибух у Бейруті

Так, 3200 тон вилученої речовини можуть зберігатися в порту Миколаєва з 2018 року. А це на 450 тонн більше, ніж вибухнуло в Бейруті.

За словами Сенченка, за даним фактом відкрили кримінальне провадження, а слідчі органи проводили огляд селітри і стверджували, що співробітники компанії-експедитора робили спроби зрадити "товарний вигляд" вантажу, щоб випустити її у вільний обіг на території нашої країни.

У січні минулого року, заарештовані 3200 тон селітри перебували на тому ж 12-му причалі ДП "ММТП", а в лютому того ж року суд відмовив у знятті арешту на майно.

"Інших рішень суду, де б йшлося про цю заарештованої селітрі, в Єдиному реєстрі судових рішень немає, виходячи з цього, вона повинна перебувати там, де її і залишили - на 12-му причалі ММТП", - резюмував Сенченко.

Однак в порту Миколаєва заявили, що у них немає селітри, яка могла б стати загрозою для вибуху як в Бейруті. Про це повідомив начальник відділу обробки інформації обліку вантажів, служби безпеки мореплавання і екологічної безпеки миколаївського управління Адміністративного морського порту України Сергій Пустовий.

Він стверджує, що вибухонебезпечне добриво з території порту вивезли ще в 2019 році.

На уточнююче запитання журналістів як могла статися переробка та відвантаження селітри з урахуванням накладеного на неї арешту, Сергій Пустовий заявив, що не може дати відповідь, так як АМПУ не займається господарською діяльністю і не має ніякого відношення до роботи стивідорних компаній.