Верховна Рада прийняла за основу законопроект №4358 про охорону здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну, який серед іншого забороняє куріння електронних сигарет в громадських місцях. За – 339 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, проектом закону, зокрема, пропонується встановити вимоги щодо здійснення діяльності, пов'язаної з виробництвом, оптовою та роздрібною торгівлею, експортом та імпортом електронних сигарет і заправних контейнерів.

Також депутаи пропонують впровадити медичне попередження на упаковках трав'яних та інших виробів (не сигарет) для куріння і бездимних тютюнових виробах.

вейп, електронні сигарети
вейп, електронні сигарети

Крім того, планується обумовити порядок введення в обіг нових тютюнових виробів, заборонити рекламу, стимулювання продажу і спонсорства пристроїв для забезпечення куріння виробів з тютюну, електронних сигарет, заправних контейнерів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Зазначається, що доопрацьований законопроект приведений у відповідність до вимог Директиви 2014/40/ЄС.

При цьому на 24 місяці відстрочено набуття чинності норм законопроекту про введення "медичних попереджень", а на півроку – заборони на використання пристроїв для вживання тютюнових виробів без їх згоряння в громадських місцях.

Додамо, що законопроект №4358 був зареєстрований у Верховній Раді 10 листопада 2020 року.