У всіх регіонах України в поточному році очікується досить хороший урожай яблук. Тому, якщо на внутрішньому ринку буде висока пропозиція фрукта, то відповідно і ціна на нього буде досить низькою.

Таку думку висловив директор ТОВ "Сад Буковини" Віталій Агатій, повідомляє AgroTimes.

Відзначається, що якщо прогноз експерта збудеться, то Україна збільшить обсяги поставок яблук на зовнішні ринки. Адже минулого року через високу ціну на яблука на внутрішньому ринку, Україна експортувала досить невеликі обсяги цього фрукта.

Користь яблук для здоров'я
Користь яблук для здоров'я

"Краще йшли Джонагольд і чемпіон, а в кінці сезону непоганий попит склався на Айдаред. Гірше, думаю, за останні 10 років продавався Голден. Не знаю, з чим це пов'язано. Можливо, з тим, що був великий урожай цього сорту, а, може, і з тим, що люди стали споживати більше червоного яблука. Зараз Айдаред продається дорожче, ніж Голден", - розповів Агатій.

Він прогнозує, що в поточному році ціна на яблука складе близько 8-12 грн на внутрішньому ринку. При цьому експерт не виключає, що вартість може впасти ще нижче.

Агатій також повідомив, що в 2018 році ціна яблук була приблизно на такому ж рівні, і тоді через доступну ціну великі партії цих фруктів відправили на зовнішні ринки.