Короткострокове працевлаштування пов'язане з низьким рівнем посад для заробітчан.

Близько половини українців (47%) працюють у Польщі максимум по три місяці, а близько третини (30%) – приїжджають на період від 3 до 6 місяців. Ще 14% трудяться в сусідній країні до року, і тільки 4% - перебувають довше, повідомляє PolskieRadio з посиланням на дослідження "Барометр польського ринку праці" від компанії Personnel Service.

Крім того, 71% громадян не їздили до Польщі протягом останнього року, а 65% планують знову приїхати сюди на роботу.

заробітчани в Польщі
заробітчани в Польщі

"Наслідком короткострокової та кругової моделі міграції є низький рівень працевлаштування працівників з України. Можливість легальної роботи тільки на півроку означає, що багатьом компаніям невигідно інвестувати в підготовку персоналу зі Сходу на вищі посади", - розповів глава компанії Кшиштоф Інгльот.

При цьому, за його словами, спостерігається постійне зростання. У 2019 році спеціалізовані посади займали 4% заробітчан, а в поточному році – таких вже понад 12%.

До того ж проект "Польська міграційна політика – напрямки діяльності 2021-2022" розрахований на усунення дефіциту на ринку праці зі значним залученням висококваліфікованих іноземців.

Заплановано залучення працівників з інших країн на дефіцитні посади, в тому числі в медустанови. Також передбачено нарощування числа іноземців, які навчаються на технічних та ІТ-факультетах.

"Це дуже хороший напрямок змін, тим більше, що працівники з України часто працюють в Польщі нижче свого рівня освіти і кваліфікації", – додав глава компанії.

Дослідження показало, що половина респондентів мають вищу освіту, з них 71% у Польщі займають нижчі посади. При цьому кожен п'ятий працює у сфері послуг, а 5% виконують розумову працю, і менш ніж 1% займають управлінські посади.