Головне управління Держспоживслужби в Полтавській області за результатами перевірки вирішило припинити обіг харчових продуктів цеху напівфабрикатів "Глобинського м'ясокомбінату".

Також рішення передбачає вилучення з обігу м'ясних продуктів загальною вагою 4,13 тонни, повідомила прес-служба відомства.

Перевірка пов'язана з отруєнням працівників м'ясокомбінату. Згідно з оперативною інформацією станом на 14 липня всі постраждалі від отруєння невідомою речовиною виписані з медустанови.

яловичина
яловичина

Держспоживслужба встановила, що в невиробничому приміщенні будівлі цеху проводилися будівельні роботи з нанесення бетонного покриття.

В ході перевірки, яка проходила 13 липня, фахівці встановили такі порушення:

  • проведення ремонтних робіт на другому поверсі з використанням хімічних засобів, в той час як на першому поверсі в цеху здійснювалося виробництво продукції;
  • цех напівфабрикатів не забезпечений механічною вентиляцією;
  • не проаналізовано всі небезпечні фактори та ризики при виробництві харчових продуктів;
  • на момент перевірки в обігу перебувала м'ясна продукція загальною вагою понад 4 тонн, вироблена в день отруєння 16 працівників, яка можливо була забруднена невідомою хімічною речовиною.

Під час інспекції фахівці відібрали зразки повітря, дослідження якого показали, що в зоні виробництва і проведення ремонту вміст ксилолу, бензолу, толуолу не перевищує гранично допустимих концентрацій.

На даному етапі управління Держпраці в Полтавській області створило комісію зі спеціального розслідування масового отруєння, до складу якої входить представник Держспоживслужби.

Нагадаємо, в ніч на 13 липня співробітники Глобинської міської лікарні повідомили у відділення поліції Кременчуцького районного управління про госпіталізацію 14 робітників одного з цехів м'ясокомбінату. За інформацією Державної служби з надзвичайних ситуацій, у сортувальному цеху "Глобинського м'ясокомбінату" сталося отруєння невідомою речовиною 16 працівників.