В Україні в роздрібній торгівлі 1 л соняшникової олії продають в середньому за 65 грн, в той же час цю продукцію від того ж виробника в чеському магазині реалізують за ціною 35 грн.

Однією з причин такого дисонансу є низька конкуренція на українському ринку. Таку думку висловив економіст Олег Пендзін, повідомляє ТСН.

На полицях європейських супермаркетів дійсно українське масло продають дешевше, ніж в Україні, підтвердив експерт. За його словами, на сьогоднішній день в Україні в роздрібній торгівлі склалася унікальна ситуація. Справа в тому, що в більшості країн ціна на продукт впала майже на 10%, а в Україні — тільки зростає.

Українська соняшникова олія в Чехії
Українська соняшникова олія в Чехії

"За рік ціна на олію зросла на 89%. З початку року — на 59%, А За останній місяць на 3,8%, тобто не було жодного місяця, коли воно падало в ціні, а в світі впало", - зазначив він.

Пендзін пояснив, що на українському ринку всього кілька великих виробників, тому їм легко спекулювати цінами. Він вважає, що український споживач не має можливості вибирати. Так, в українських супермаркетах переважно продають або дорогу оливкову або соняшникову олію. При цьому весь світ пропонує ще й інші види масел.

А ось вже на європейському ринку українські виробники не можуть піднімати ціни просто так, а повинні працювати в умовах сильної конкуренції.

Експерт пояснив, що якщо українські виробники в ЄС встановлять ціну не 28-29 крон, а в 50 чеських крон, то їх продукцію просто ніхто не купить.