Сьогодні вночі 23 серпня до державного Дня Прапору на об'єкті "Арка" над зруйнованим реактором 4 енергоблоку Чорнобильської АЕС з'явилася світлова інсталяція державного стяга.

Окрім нашого прапору до інсталяції було додано прапори понад 40 країн-донорів та країн-вкладників фонду "Укриття", що взяли участь у зведенні Арки над реактором.

Прапор України
Фото 1 из 12. Прапор України
Прапор Австрії
Фото 2 из 12. Прапор Австрії
Прапор Канади
Фото 3 из 12. Прапор Канади
Прапор Франції
Фото 4 из 12. Прапор Франції
Прапор Данії
Фото 5 из 12. Прапор Данії
Прапор Евросоюзу
Фото 6 из 12. Прапор Евросоюзу
Прапор Японії
Фото 7 из 12. Прапор Японії
Прапор Польщі
Фото 8 из 12. Прапор Польщі
Прапор Великобританії
Фото 9 из 12. Прапор Великобританії
Прапор Сполучених Штатів Америки
Фото 10 из 12. Прапор Сполучених Штатів Америки
Український Герб
Фото 11 из 12. Український Герб
Герб України
Фото 12 из 12. Герб України

"Мета цієї акції - нагадати про те, як багато вже зроблено у Чорнобильській зоні. Нагадати, скільки країн долучилося до зведення даної споруди. Це задумувалось як фотопроєкт, чутливі камери з великою витримкою будуть фіксувати усі прапори" - коментує кураторка проєкту Artefact Світлана Коршунова.

Митці мали на меті протестувати "Нову Захисну Оболонку" як поле для медіамистецтва.

"Це дуже унікальна локація. У нас є периметр, за який ми не можемо зайти, є світло, яке не можемо вимкнути - а воно головний ворог проєкцій. Тут дуже багато "але" Світлана Коршунова

Світлові інсталяції з'явилися також і на інших декількох об'єктах Зони. Так український Герб прикрасив оглядове колесо Прип'яті, а Прапор та Герб було засвічено на Градирні. Серія унікальних фото- та відеоматеріалів, що зробили митці, стане частиною нової віртуальної виставки Artefact: CHOrnobyl, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду, яку вже у жовтні цього року презентують у Мадриді на міжнародному медіа артфестивалі Madatac.

Ця виставка не просто нагадування про 35-ту річницю Чорнобильської аварії, а можливість обговорення зі світом актуальних проблем екології та маніпуляцій мовою медіамистецтва на прикладі Чорнобильської катастрофи у наслідках якої ми живемо вже 34 роки.

Раніше "Українці" повідомляли, що вчені-зоологи виявили нових мешканців Зони Відчуження.