Оптові ціни на свиней забійних кондицій на початку листопада опустилися до максимально можливого низького рівня. Тепер сировина, швидше за все, почне дорожчати, а значить піднімуться і ціни на м'ясну продукцію з доданою вартістю.

Такий прогноз озвучили в Асоціації свинарів України, передає Agroportal.ua.

Зазначається, що якщо на початку поточного місяця середня ціна кілограма свинини живою масою знизилася до 43,8 грн/кг, то цього тижня вона втратила ще 3,4%. При цьому експерти, оцінивши ринкову активність, спрогнозували підняття цін на свинину.

"Осінній "цінопад" цього тижня знизив котирування на свиней забійних кондицій на 1-2 грн/кг порівняно з попереднім тижнем. Більшість товарних партій на цьому тижні реалізували по 41-43, 5 грн/кг.При цьому виробники свинини констатували як тиск з боку м'ясопереробників на ціни закупівлі в ході попередніх торгів, так і не поодинокі запити на додаткові партії на цьому тижні", — пояснили експерти.

супермаркет, магазин, продукти
супермаркет, магазин, продукти

В Асоціації свинарів підсумували, що на ринку зараз обмежена пропозиція "живця" забійних кондицій, в той же час скупочна активність пожвавилася. Більш того, вже на цьому тижні значна частка м'ясопереробників не змогла задовольнити зрослу потребу в сировині.

Виходячи з ситуації, що склалася, експерти вважають, що ціна реалізації наступного тижня підвищиться до 44-45 грн / кг.такий же прогноз дає і більшість виробників свинини.