До України прийшов сильний поривчастий вітер – це наслідок циклону Бенедикт, розповіла синоптик Українського гідрометцентру, телеведуча прогнозу погоди Олександра Хала.

В інтерв'ю kp.ua вона пояснила, що він сформувався над Північною Атлантикою і прийшов до в Україну з північного заходу через Північну Європу, торкнувшись більшості областей.

Синоптик прогнозує, що циклон буде рухатися в північно-східному напрямку.

"Але на цьому історія з сильним вітром не закінчиться. Ми очікуємо ще один циклон – Даніель. Відповідно, ближче до кінця тижня очікуємо опади у вигляді снігу, мокрого снігу і дощу. Вітер знову посилиться. В цілому, в плані погоди поточний тиждень видався досить бурхливим", – попередила вона.

Синоптик каже, що в Києві вже зафіксували пориви вітру 20 метрів в секунду.

зима, мороз, сніг, ожеледиця \\ фото МВС України
зима, мороз, сніг, ожеледиця \\ фото МВС України

"Буквально кілька хвилин тому на метеостанції в Жулянах зафіксували вітер зі швидкістю 20 метрів в секунду. Сьогодні вдень у більшості областей України ще штормить, а от ближче до вечора вітер стихне. Однак тиша триватиме недовго. Завтра знову варто очікувати посилення вітру: активність циклону буде зберігатися", – зазначила експерт.

Водночас синоптик каже, що зима цього року прийде за розкладом: 1 грудня очікується сніг у більшості областей України.

Як себе убезпечити себе під час штормових поривів вітру

По всій території України оголошено штормове попередження, оскільки швидкість вітру досягла 15-20 метрів в секунду.

"Потрібно триматися подалі від високих, особливо сухих дерев, оскільки загроза їх падіння досить велика. Не варто паркувати автомобілі під деревами і рекламними щитами. І краще обходити стороною старі будинки зі старою покрівлею", - додала Хала.