В Україні майже всі продукти для традиційного новорічного салату подорожчали. За рік індекс вартості олів'є збільшився на 21%. Про це розповіли в сервісі доставки продуктів Zakaz.ua, повідомляє УНІАН.

"Протягом року спостерігається зростання цін майже на всі категорії товарів. У тому числі, подорожчання спіткало всі основні продукти, що входять до складу олів'є, крім картоплі. Порівнюючи з минулим роком, картопля подешевшала на 15% і коштує в середньому 7 грн. за кілограм", - йдеться в повідомленні.

Цибуля подорожчала майже вдвічі, а яйця - більш ніж в половину. Кілограм ковбаси коштує від 120 до 290 грн. Також подорожчала курятина, яку часто додають у салат замість ковбаси. Ціна за кг тушки зросла на чверть, а філе подорожчало на 20%.

супермаркет магазин
супермаркет магазин

Вартість банки консервованого горошку варіюється від 25 до 50 грн. Свіжі огірки коштують близько 50 грн., а солоні - 40-70 грн. Майонез подорожчав в середньому на 20%.

"За місяць до новорічних та різдвяних свят приготувати 3 кілограми олів'є на сім'ю коштуватиме українцям 209,9 грн., тоді як станом на 1 грудня 2020 року коштувало 173,5 грн.", – проаналізували експерти.

Відзначимо, що "індекс олів'є" – це середня сума, яку доведеться заплатити за приготування салату за класичним рецептом.