Але для цього не потрібно змінювати закони. Таке рішення може прийняти Кабмін.

Ініційоване народними депутатами відновлення держрегулювання цін на продукти харчування, що мають суттєву соціальну значимість, є виправданим в умовах коронакризису, зазначив директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзін у коментарі UBR.ua.

За його словами, такий крок спрямований на підтримку малозабезпечених громадян, а подібна практика існує в багатьох державах.

Однак не потрібно вносити зміни до законодавства. Питання може вирішити Кабмін, затвердивши відповідну постанову. Притому, що подібна практика вже існувала, але в 2017 році було прийнято рішення скасувати держрегулювання. При цьому тоді була зовсім інша економічна ситуація як у світі, так і в Україні. В першу чергу – не було пандемії, вказав Пендзин.

супермаркет, магазин, соняшникова олія
супермаркет, магазин, соняшникова олія

Наприклад, цього року в Україні ввели максимальну націнку на бензин і дизпаливо. Це зробило уряд своєю постановою, а не вносили зміни до законодавчої бази.

Також експерт вважає, що обмеження націнки на рівні до 15% є цілком обґрунтованим.

"Це не призведе до дефіциту товарів, виникнення якого активно обговорюють. Обмежується надбавка, а не встановлюється граничний рівень кінцевих цін. У підсумку виробники зможуть закласти в собівартість всі складові, в тому числі і подорожчання енергоносіїв", – підкреслив економіст.

Що стосується періоду, на який потрібно вводити такі обмежувальні заходи, економіст не вказав точних рамок, зазначивши, що все залежить від ситуації з пандемією.

Нагадаємо, 2 грудня група народних депутатів зареєструвала законопроект №6374, який передбачає відновлення державного регулювання цін на соціально значущі продукти. Визначено націнку від відпускної ціни виробника у розмірі 5%-15%. Йдеться про продажі гречаної крупи, цукру, соняшникової олії, борошна, макаронів, молока, хліба, яєць, олії та мінеральної води.