Про це заявила голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій і груп, пише Апостроф.

Вона схвально оцінила звернення президента під час Мюнхенської конференції в Будапештський меморандум і підкреслила необхідність активних дій Верховної Ради в цьому питанні.

"Нам недостатньо тільки однієї заяви президента. Потрібно зробити Будапештський меморандум нашим головним шляхом до миру. Парламент повинен звернутися до країн-гарантів, безумовно, крім країни-агресора, і чітко вимагати виконання наданих гарантій", - переконана Юлія Тимошенко.

Також, за її словами, парламент повинен офіційно вказати на неприйнятність Мінських угод у варіанті, в якому політичні умови передують безпеці.

"Не забувайте, що у нас парламентсько-президентська форма правління, тому другий документ, який ми повинні підготувати, – це директиви парламенту про послідовність дій приведення України до миру і відновлення наших територій. Це означає, що парламент повинен чітко сказати світу: спочатку безпечні питання, а потім-політичні, що не суперечать інтересам, суверенітету і незалежності України", — додала лідер "Батьківщини".

У той же час політик закликала депутатів серйозно приступити до вирішення питань протидії агресії замість розгляду лобістських законопроектів: "ми вимагаємо, щоб на цьому тижні були прийняті всі необхідні закони, які посилюють фінансування армії і дають нашим військовим зброю і нормальне грошове забезпечення".