Виплати для пенсіонерів що працюють або здійснюють підприємницьку діяльність будуть змінені. Не дивлячись на підвищення прожиткового мінімуму та розміру мінімальної пенсії деякі українці могли помітити зменшення своїх пенсій.

Так може статися безпосередньо у випадку працевлаштування громадянина перерозрахунок пенсійних виплат з урахуванням нового прожиткового мінімуму для вирахування мінімального розміру або доплати законодавством не передбачено.

При призначенні або перерахунку пенсії пенсіонеру під особистий підпис повідомляють про його обов'язки в разі працевлаштування надати дані про це в органи Пенсійного фонду.

Штрафи для пенсіонерів передбачені у випадку приховання даних змін пенсіонеру можуть загрожувати штрафні санкції. Іншими словами його пенсія може зменшитись.

Пенсіонерам рядять звертатися до Пенсійного фонду задля вияву можливих помилок та неточностей у документації. Зазвичай найпоширенішими помилками є:

  • неточності в оформленні трудових книжок (неповні або неточні записи, не завірені виправлення, відсутність або погана якість друку);
  • довідки про стаж, особливо довідки, що уточнюють особливий характер роботи, заповнюються неправильно (тобто виправлення, відсутні номер, дата видачі, розшифровка підписів, підстава видачі довідки, вказуються неточні або неповні відомості про роботу майбутнього пенсіонера);
  • довідки про стаж, особливо довідки, що уточнюють особливий характер роботи, заповнюються неправильно (тобто виправлення, відсутні номер, дата видачі, розшифровка підписів, підстава видачі довідки, вказуються неточні або неповні відомості про роботу майбутнього пенсіонера).