За словами голови МОЗ Максима Степанова алгоритми диспетчеризації «швидкої допомоги» в Україні зміняться у 2021 році. Всі виклики будуть ділитися на 4 категорії: критичний, екстрений, невідкладний і непрофільний.

Про те у випадку критичної ситуації швидка допомога повинна з'явитися на місці події миттєво.

За словами Степанова, також вводиться принцип екстериторіальності. Це означає, що до пацієнта повинна приїхати «швидка допомога», яка є найближчою до нього, незалежно від прописки та інших чинників.

Наразі в нормативну швидкість вкладається 31% бригад, у 2021 році цей відсоток має скласти 60%. Тоді як у 2023 році до 85% бригад екстреної допомоги має вкладатися у нормативний час.

Ми змінюємо маршрутизацію, тобто ми чітко визначаємо маршрути в залежності від стану пацієнта. Тобто в залежності від того, який стан пацієнта, буде чіткий маршрут - в який заклад везти пацієнта, де його вже чекатимуть Максим Степанов

Також була відмічена пропозиція підвищувати оплату саме медичної допомоги. У цьому році на «екстрену допомогу» урядом було додатково виділено 1 млрд 260 млн грн, тобто підвищений тариф на екстрену медичну допомогу.

З вересня місяця всі медпрацівники почнуть отримувати доплати до заробітної плати. Також у 2020 році у нас є 992 млн грн, за які проводиться закупівля машин екстреної допомоги: ми збираємося купити близько 400, далі ще 700 - у 2021 році й 707 - у 2022 році. Це та кількість, яка вимагає заміни Голова МОЗ