Збитий режим сну є досить серйозною проблемою. Якщо так буде тривати протягом тривалого часу, то можуть з'явитися проблеми зі здоров'ям. Мова йде про появу зайвих кілограмів і навіть розвиток цукрового діабету.

Як уникнути негативних наслідків пояснив клінічний психолог Олег Долгицький. За його словами, часто проблеми з режим сну починаються з приходом перших холодів, тому що тривалість світлового дня стрімко скорочується, і нашому організму важко перебудуватися.

Здоровий сон, кадр з відео
Здоровий сон, кадр з відео

Водночас біоінженер Тимур Чернов пояснив, що порушений режим сну з'являється навіть не через дефіцит сонячного світла восени і взимку, а через світлове забруднення, в умовах якого доводиться жити мешканцям сучасних мегаполісів.

"У нормі людина повинна не спати на світлі і засинати в темряві. Але ми вже досить далеко пішли від цієї природної норми, тому система режиму сну нерідко працює зі збоями", — сказав він.

Олег Долгицький додав, що відновити режим сну цілком реально, якщо поступово продовжувати період неспання, поки цикл сну не опиниться в потрібних часових рамках.

Раніше ми повідомляли, у НАН України дали прогноз щодо коронавірусу: початок підйому захворюваності

Нагадаємо, що у світі зафіксовано понад 60 млн випадків зараження Covid-19. За минулу добу у світі виявили 542 661 випадок зараження коронавірусом

Нагадаємо, що з фонду боротьби з Covid-19 використали 62% коштів: на що витратили гроші