Головний санітарний лікар Віктор Ляшко назвав приблизну вартість вакцини від коронавируса, яку збирається представити китайська компанія.

Як передають Українці, про це він повідомив в ефірі «Українського радіо».

За словами Ляшка, на даний момент вакцина вже в третій стадії розробки, проте в перших рядах в списку ВООЗ. Всього буде потрібно дві дози вакцини, вартість однієї дози становить близько 20 доларів, тобто десь 500 грн.

«Сьогодні ніхто не підписує договори, сьогодні розміщуються так звані замовлення на вакцину. Нам також надіслали певну комерційну пропозицію. Вже ми орієнтовно знаємо, скільки може коштувати вакцина. Перша, хто озвучив, - це компанія з Китаю, яка вже в третій клінічній стадії, перша в списку серед розробників в списку ВООЗ. Вона каже, що вакцина буде коштувати близько 20 доларів, близько 500 гривень - 1 доза і буде їх вакцина вимагати дворазового введення », - сказав головний санітарний лікар.

На даний момент препарат поки що не зареєстрований, однак українцю знадобиться 1000 грн, щоб отримати дві дози вакцини.

Ляшко також висловив думку, що практично все населення країни має бути щеплено, але, природно, є люди з протипокази. При цьому він підкреслив, що в першу чергу повинні вакцинувати, а також співробітників силових структур. Засоби має виділити держава. У другу чергу прищеплювати повинні літніх людей.

Раніше повідомлялося, що Ляшко заявив, що Україні потрібно підготуватися до можливих двом нових сплесків захворюваності коронавірусів, які можуть виникнути в сезон грипу. За його словами, нові сплески коронавирусной інфекції очікуються в листопаді 2020 року і лютому 2021 року, а зростання захворюваності в холодний період буде пов'язаний з сезоном грипу.

Тим часом, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус повідомив, що головним засобом боротьби з поширенням коронавируса є відстеження шляхів розповсюдження інфекції.

Нагадаємо, заступник голови ВООЗ Сумія Свамінатан заявила, що масову вакцинацію проти COVID-19 можуть почати в середині 2021 року.

За її словами, «на даний момент більше 20 вакцин-кандидатів проходять клінічні випробування» і існує надія на ефективність деяких з них.