У понеділок, двадцять сьомого липня о 00 годині 01 хвилину на Донбасі в силу вступає велика і всеосяжне перемир'я, про що представники тристороннього контактних груп домовилися під час останнього засідання.

Все це спробувала прокоментувати на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» прес-служба штабу ООС.

Зазначалося, що незважаючи на перемир'я, Збройні сили України будуть жорстко діяти в разі настання гібридних військ Росії, або ж у разі диверсійно-розвідувальних операцій ворога.

Також захисники України будуть готові дати жорстку відсіч найманцям в разі загрози життю і здоров'ю українським військовим і цивільним особам.

У штабі наголосили: «Збройні сили України готові надати вельми належну відповідь ворогові в разі порушення угод».

Також наголошується, що для цих цілей були створені додаткові резерви. У штабі зазначили: «Громадяни української держави можуть бути впевнені в тому, що Збройні сили України завжди готові... захищати суверенітет і територіальну цілісність нашої держави».

"Підрозділи зі складу Об’єднаних сил продовжують здійснювати підготовку до повного та всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування, яке вступає в дію з 27 липня 2020 року. На першу лінію нашої оборони в Донецькій та Луганській областях починають прибувати спеціально відряджені українські військовослужбовці, більшість з яких мають чималий бойовий досвід та безпосередньо займалися профільними питаннями під час участі у миротворчих місіях під егідою ООН. Передусім, такий крок дозволить не відволікати особовий склад підрозділів Об’єднаних сил від виконання бойових завдань та попередити ймовірні провокації. Водночас, не позбавить українських воїнів можливості для самозахисту, як це гарантує 51 стаття Статуту ООН.

Ще раз наголошуємо на тому, що заходи повного та всеосяжного припинення вогню не позбавляють військовослужбовців, у разі порушення домовленостей противником, діяти відповідно до норм Міжнародного права та національного законодавства України у разі не лише наступальних, але й провокативних дій збройних формувань РФ, проведення противником диверсійно-розвідувальних операцій та створення загрози життю і здоров’ю військовослужбовців, цивільного населення, пошкодження або знищення інфраструктури. При цьому Збройні Сили України готові дати належну відсіч противнику у разі порушення домовленостей, для чого в Командуванні об’єднаних сил створені відповідні додаткові резерви.

Також з метою об’єктивного інформування українського суспільства та світової спільноти про поточну ситуацію у Донецькій та Луганській областях на різних ділянках лінії розмежування передбачена робота кореспондентів і знімальних груп вітчизняних та іноземних ЗМІ."