Більшість українців впевнені, що наша країна розвивається в неправильному напрямку.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке проводив Український інститут майбутнього (UIF) за сприяння "Нью імідж маркетинг Груп". Дослідження проходило з 9 по 18 квітня у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованих територій. В опитуванні взяли участь особи від 18 років і старше.

Карантин в Україні, фото: кадр з відео
Карантин в Україні, фото: кадр з відео

68% наших співвітчизників вважають курс розвитку подій в країні неправильним. При цьому тільки 17% опитаних налаштовані оптимістично і задоволені тим, що відбувається. Частка невизначених становить 15%.

Однією з найголовніших проблем в Україні 40% респондентів назвали війну на Донбасі, 36% говорили про проблеми, пов'язані з низьким рівнем зарплат і пенсій, 31% основні проблеми бачить в корупції, 29% стурбовані високими комунальними тарифами, 27% – пандемією.

При цьому наголошується, що в березні саме проблема війни на Донбасі займала перше місце в антирейтингу.

56% громадян впевнені, що їхні права і свободи не порушуються, 44% зазначили, що такі порушення мають місце. Одночасно з цим 64% українців збираються захищати свої права мирним шляхом (збір підписів, санкціоновані мітинги та акції, електронні петиції), 15% готові до перекриття доріг і лише 5-6% не виключають і більш радикальних дій.

Карантин в Україні, кадр з відео
Карантин в Україні, кадр з відео

Кількість громадян, які не готові захищати свої права, з березня залишилася майже незмінною (41%).