Зокрема, зростання індикатора відбулося на тлі поліпшення очікувань щодо розвитку економіки країни.

В Україні в червні поточного року індекс споживчих настроїв склав 72,9 п., що на 1,6 п. перевищує травневий показник. Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії Info Sapiens.

Стало відомо, що зростання індикатора відбулося на тлі поліпшення очікувань українців щодо розвитку економіки країни.

Пенсіонери в Україні
Пенсіонери в Україні

Зокрема, індекс економічних очікувань у звітному місяці склав 76,2, що на 0,6 п.вище травневого рівня. Також у зазначеному місяці індекс поточного становища зріс і становить 68,0, що на 3,2 п.вище показника травня.

Також покращилися очікування українців щодо показника безробіття. Зокрема, динаміка даного індексу знизилася на 5,3 п. — до 138,7. Індекс інфляційних очікувань знизився на 2,1 п., склавши 188,1.

індекс споживчих настроїв
індекс споживчих настроїв

Що стосується курсу гривні, то індекс девальваційних очікувань українців знизився на 8,2 п.і становить 128,0.

"У червні 2021 року три індекси помітно перевищили середній рівень за останні 12 місяців: поточного особистого матеріального становища, розвитку економіки в найближчий рік і доцільності робити великі покупки. Незважаючи на зростання протягом 2021 року, ці індекси досі не повернулися на середній "доковідний рівень" — відзначили аналітики Info Sapiens.

Відзначається, що дані про індекс споживчих настроїв в Україні в червні отримали в ході опитування, в якому взяли участь 1000 осіб у віці від 16 років.