Шотландський підліток показав, що його тіло не може накопичувати жир через одне з найрідкісніших захворювань у світі, яким страждають всього 13 людей на всій планеті.

У Ділана Ломбарда, 18 років, з Глазго, вперше з'явилися симптоми МДП – гіпоплазії нижньої щелепи з глухотою і прогероїдними особливостями – коли йому було 18 місяців, але йому не поставили діагноз протягом наступних 10 років після постійних відвідувань лікарів.

Ділан Ломбард, що страждає МДП
Ділан Ломбард, що страждає МДП

Захворювання, яким страждає тільки один з шестисот мільйонів чоловік у всьому світі, запобігає накопиченню жирової тканини під шкірою і призводить до зменшення розмірів нижньої щелепи, вух, глухоти і стягування шкіри.

"Коли я ріс, було дуже важко бачити, як люди дивляться, сміються і ставляться до мене по-іншому, але я навчився не дозволяти цьому впливати на мене, коли став старше", – розповів Ділан.

Ділан Ломбард, що страждає МДП
Ділан Ломбард, що страждає МДП

Синдром MDP – надзвичайно рідкісне і складне захворювання, яке, як відомо, вражає лише невелику групу людей у світі.

Ділан та інші пацієнти виявили аномалію в гені POLD1, що призводить до дефектного ферменту, важливого для реплікації ДНК.

"Я народився з цим захворюванням, але його не було видно, поки мені не виповнилося 18 місяців. Моя мама побачила, що я сильно схуд, і зі зрозумілих причин дуже занепокоїлася. Лікарю знадобилося 10 років, щоб після постійних відвідувань мені поставити діагноз цього стану через його невідомість. У світі всього 12 осіб, у яких є МДП, крім мене, але коли ми отримали діагноз, ми відчули полегшення, тому що ми, нарешті, дізналися, що це було", – розповів Ділан.

Ділан Ломбард, що страждає МДП
Ділан Ломбард, що страждає МДП

Ділан часто бачив, як люди дивилися на нього або коментували його зовнішність, коли він ходив в магазини або відвідував людні місця.

"Я оточую себе тими, хто підтримує мене і любить мене таким, яким я є, що є найкращим почуттям у світі", – вважає хлопець.