Українським громадянам розповіли про те, як зміниться розмір пенсійних виплат на початку наступного року. Так, 1 січня пенсію піднімуть для тих, хто постраждав в результаті Чорнобильської катастрофи, і для жінок, які народилися до 1962 року.

Про це повідомляє портал "Апостроф".

З 1 січня українці, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зможуть отримати збільшений розмір пенсійних виплат. Відомо, що розмір пенсії буде розраховуватися, виходячи з п'ятикратного розміру мінімалки на 1 січня (6500 гривень).

Пенсіонери в Україні
Пенсіонери в Україні

Так, з початку наступного року пенсійні виплати для людей, які мають I групу інвалідності, становитиме не менше 14 600 гривень. Люди, які мають другу групу інвалідності, отримуватимуть не менше 9 500 гривень. А особи з третьою групою отримають не менше 7 тисяч гривень.

Також з 1 січня 2022 року пенсійні виплати на 9% збільшаться і для жінок, які з'явилися на світ до 1962 року. У Пенсійному фонді України розповіли про те, які роки зараховуються українкам при виході на пенсійний вік.

Пенсіонери в Україні
Пенсіонери в Україні

Для виплат пенсій українським жінкам враховується період офіційної роботи і термін виховання дітей. Крім того, нараховується і по відпустці по народженню дітей і вагітності.

Нагадаємо, що українських громадян попередили про те, що буде індексація пенсійних виплат.

Як раніше повідомляв портал "Українці", з бюджету України хочуть виділити кошти на виплату пенсій певної категорії громадян.

Також портал "Українці" писав, що в українському уряді хочуть прийняти законопроект про введення системи накопичення пенсій.