На території України вперше з 2013 року збільшили розмір штрафної санкції для людей, які шкодять природно-заповідному фонду. Українцям розповіли, який штраф можна отримати за шкоду різним територіям і істотам.

Про це повідомляють на сайті Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів.

У постанові Міністерства зазначено, збиток яких територій та об'єктів природно-заповідного фонду карається неабиякими штрафами. Так, до списку увійшли національні природні та дендрологічні парки, заповідники та ботанічні сади.

Браконьєрство
Браконьєрство

При цьому, документ не стосується лісів, а також водних і природних ресурсів, які не входять до природно-заповідного фонду. Варто знати, які штрафи очікуються при браконьєрстві різних видів об'єктів і істот.

Якщо раніше знищувачів одного куща півонії очікував штраф у розмірі 61 гривні, то тепер він виріс до 1691 гривні. При цьому, якщо людина зрубує або пошкоджує дерево до ступеня припинення росту діаметром 30,1-34 см в степовій зоні, то йому доведеться заплатити не 3085, а 85 796 грн.

Браконьєрство
Браконьєрство

Якщо ж людина порушує закон, виловлюючи сома, то йому доведеться заплатити не 752, а 20 915 гривень. За незаконний вилов 1 щуки порушнику доведеться заплатити 16 736 гривень, за добування плямистого оленя - 305 896 гривень, а за видобуток зайця-русака - 26 081 гривень.

Нагадаємо, що в Україні ввели нові штрафи для водіїв вантажних автомобілів.

Як раніше повідомляв портал "Українці", у мережі розповіли, які українські зірки порушують ПДР.

Також портал "Українці" писав, що на Нову Пошту виписали штраф у розмірі 325 мільйонів гривень.