В українських підручниках для першокласників знайшли грубі фактологічні помилки. Так, у книжці допущено ляп про дату заснування Києва. У підручнику написано, що столицю України засновано у XIX столітті, тож видавці помилилися на кілька тисяч років. Про це пише "Типовий Київ" на сторінці у Facebook.

В українському підручнику знайшли помилку
В українському підручнику знайшли помилку

Крім згаданої вище помилки, також "помолодшали" й історичні пам'ятки. Наприклад, Софійський собор і Києво-Печерську лавру теж віднесли до XIX століття.

Зазначимо, що Київ було засновано у V столітті - в 482 році. За легендою заснували його полянський князь Кий, його брати Щек, Хорив і сестра Либідь. Софійський собор засновано в першій половині XI століття, а Києво-Печерську лавру - в 1051 році.

Авторка книги, де знайшли ляп, - доктор педагогічних наук Ольга Хорошківська. Вона є співробітником Інституту педагогіки та володаркою державних нагород у галузі освіти. Також Хорошківська - лауреат державної премії України з освіти.

Нещодавно портал "Українці" повідомляв про додаткові вихідні у жовтні, коли та скільки будуть відпочивати школярі та дорослі.

А також читайте одкровення вчительки щодо праці в умовах пандемії, як вчителі ледве дихають на уроках в умовах адаптивного карантину.