Вартість 1 гігакалорії тепла може становити від 2151,77 до 2433,90 грн залежно від типу приєднання будинку. Це обумовлено скасуванням ПСО, заявив заступник голови Київської міської держадміністрації Петро Пантелєєв.

Тому влада вирішила ввести авансовий платіж для киян, щоб зменшити плату за опалення взимку. Рекомендована сума - 10 грн/кв. м. додаткові рахунки жителі столиці почнуть отримувати вже в цьому місяці.

Платіжка. Фото: скріншот відео.
Платіжка. Фото: скріншот відео.

"У рахунку-повідомленні за житлово-комунальні послуги за червень, які кияни отримають у липні, з'явиться окремий рядок із замовним авансовим платежем за опалення. Кияни за бажанням зможуть оплачувати рекомендовані суми за послуги заздалегідь, зменшивши фінансове навантаження на сімейний бюджет взимку, щоб не накопичувати борги за тепло", – уточнює "Київтеплоенерго".

Також КМДА пропонує використовувати для виробництва теплової енергії газ власного видобутку, який значно дешевше імпортованого.

"Ми звернулися з листом до Уряду України, де пропонуємо на період коливань ринкових цін на природний газ опрацювати можливість визначення газу, видобутого АТ "Укргазвидобування" природним газом соціального призначення. Адже його собівартість становить не більше 4000 грн за 1000 куб. м", - сказав Пантелєєв.

Це дозволить уникнути підвищення тарифів на гарячу воду та опалення для українців, вважають у міськадміністрації.